SpravodajstvoXiaomi

Pozrite si týchto 7 nových funkcií a vlastností v nadstavbe MIUI 11 od Xiaomi

Pozrite si týchto 7 nových funkcií a vlastností, ktoré spoločnosť Xiaomi sprístupnila v rámci nadstavby MIUI 11 pre prvé zariadenia.

Hoci nová nadstavba od Xiaomi, MIUI 11, bola oficiálne predstavená viac ako mesiac dozadu, tak len v  týchto dňoch ju spoločnosť začala postupne uvoľňovať pre vybrané smarfóny v našom regióne. V priebehu včerajšieho dňa sme Vám priniesli zoznam prvých smartfónov, pre ktoré spoločnosť sprístupnila aktualizáciu. Dnes sme sa rozhodli Vám priniesť prehľad 7 zmien, ktoré v  nadstavbe MIUI 11 nastali. Poďme sa spolu teraz na ne pozrieť.

Novinky v  nadstavbe MIUI 11

Dizajnové zmeny

Prvou zmenou, na ktorú narazíte naprieč celým rozhraním telefónu hneď po jeho spustení sú dizajnové úpravy. Xiaomi kompletne prekopalo dizajn ikoniek, preusporiadalo  Nastavenia telefónu, a  v neposlednom rade v rámci rozhrania sa stretnete s novým typom písma.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mimochodom, okrem toho v  rámci nadstavby MIUI 11 pribudlo aj viacero animácií, s ktorými sa stretnete hlavne pri prechode z jednej obrazovky na druhú, medzi aplikáciami a podobne. Musíme povedať, že vyzerajú fakt dobre.

Ambientné podsvietenie

Približne 3 mesiace dozadu spoločnosť Xiaomi sprístupnila nové ambientné nastavenia pre smartfóny s  AMOLED displejmi. Pribudlo viacero farebných tém a mnohí z nás z toho boli nadšení. Nuž, Xiaomi Ambientné podsvietenie opäť posúva o čosi ďalej. V rámci Nastavení pribudli nové možnosti, napríklad editácia Ambientného podsvietenia / vytvorenie vlastného podsvietenia, možnosť pridania animácie pri notifikácií a ďalšie.

Tmavý režim

MIUI 11 prináša Tmavý režim, a  to nie len do Nastavení telefónu, ale v rámci celého rozhrania. Tmavý režim je možné dokonca nastaviť aj vo vstavaných aplikáciách.  Bohužiaľ Tmavý režim nefunguje v rámci aplikácií tretích strán (pozn. redakcie: ak ho nepodporujú).

Mi Share

Ďalšia funkcia, ktorá pribudla v  rámci rozhrania MIUI 11 je Mi Share. Jedná sa o jednoduchú funkciu, pomocou ktorej môžete zdieľať dáta s ďalšími používateľmi, alebo ich posielať napríklad do chytrej televízie či priamo do tlačiarne.

MIUI 11 Mi Share
Zdroj: Vosveteit.sk

Dynamické zvonenia

Ďalšia zaujímavá funkcia, ktorá pribudla v rámci MIUI 11 sú dynamické zvonenia. Nájdete ju v sekcii Zvuky a  vibrácie. Umožňuje nastaviť napríklad na každý deň iny tón budíka (napr. podľa aktuálne počasia), pribudli nové typy zvukov upozornení, ktoré sa menia podľa kategórií a podobne.

MIUI 11 dynamicke zvonenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Batéria

V  rámci nastavení batérie pribudlo viacero zaujímavých štatistických dát. Zatiaľ čo v prípade MIUI 10 ste si mohli pozrieť len percento spotreby batérie pri jednotlivých aplikáciách, tak v prípade MIUI 11 pribudol napríklad prepočet na spotrebu v mAh, nové grafy, či podrobnosti o spotrebe (pozn. redakcie: v prípade MIUI 11 v kombinácii s Androidom 10 sú dostupné ďalšie funkcie, ako napríklad Super Save mode).

MIUI 11_podrobnosti o baterii_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Nové funkcie v  aplikáciách

Xiaomi prepracovalo viacero natívnych aplikácií. Napríklad v rámci aplikácie Kalkulačka pribudla možnosť jej pripnutia na obrazovku. V rámci jej nastavení následne môžete editovať napríklad aj prehladnosť aplikácie, jej veľkosť a podobne.

MIUI 11_nove funkcie_kalkulacka
Zdroj: Vosveteit.sk

V poznámkovom bloku pribudli  úlohy, ktoré si dokonca viete pripevniť na úvodnú obrazovku smartfónu (Poznámky > Úlohy > Nastavenia > Použiť nástroje). Následne ich aktivujete potiahnutím cez displej v jeho vrchnej časti. Úlohy sú dostupnú nad všetkými aplikáciami, znamená to, že ich viete vyvolať napríklad aj nad zapnutým Facebookom a  podobne.

MIUI 11_ulohy_nove_funkcie
Zdroj: Vosveteit.sk

Zabudli sme na nejakú novinku, ktorú sme mali podľa Vás zaradiť do nášho výberu? Dajte nám ju nižšie vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close