Pozrite si simuláciu, ako by dopadla nukleárna vojna medzi Amerikou a Ruskom

Pozrite si simuláciu založenú na reálnych dátach, ako by dopadla nukleárna vojna medzi Amerikou a Ruskom. Jej dôsledky by boli katastrofické.

simulacia nuklearnej vojny medzi USA a Ruskom (1)
Zdroj: Youtube (Alex Glaser)

Keď sa povie nukleárna vojna, tak mnohých z nás bezpochyby napadnú krajiny ako Amerika a Rusko, a to aj napriek tomu, že existujú ďalšie krajiny s podobnou zbojnou silou. Ako by však dopadla možná vojna medzi týmito dvoma veľmocami? Tak na túto otázku odpovedajú výskumníci z Princeton University, ktorí vytvorili 4-minútovú simuláciu, ktorá je založená reálnych dátach a predpokladaných strategických cieľov. Na tému upozorňuje portál Futurism.com.

Okamžite obete by predstavovali 90-miliónov ľudí

„Tento projekt je motivovaný potrebou zdôrazniť potenciálne katastrofické následky  jadrovej vojny medzi USA a Ruskom,“ uvádza sa v oficiálnom blogovom príspevku. „Riziko jadrovej vojny sa za posledné dva roky dramaticky zvýšilo, keďže Spojené štáty a Rusko opustili dlhodobé zmluvy o kontrole zbrojenia.“

Simulácia začína jediným cieleným útokom Ruska na hranicu Nemecka a Poľska. Odplata USA a zapojenie členov NATO eskalujú vojnu v priebehu niekoľkých hodín, čo spôsobuje viac ako 34 miliónov okamžitých úmrtí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Krátko na to, ako obe veľmoci upustia od “tabu” v podobe používania jadrových zbraní, Rusko v simulácii vysiela 300-jadrových hlavíc s cieľom zničiť NATO. Samozrejme, Američania nič Rusom neostávajú dlžní, tí na oplátku posielajú svojich 180 jadrových hlavíc. V priebehu niekoľkých hodín tak  počet obetí by predstavoval približne 90-miliónov ľudí.

„Úmrtia z dôvodu jadrového spadu a ďalších dlhodobých účinkov by tento odhad výrazne zvýšili,…“

Portál Vice.com píše, že Pentagon aj Rusko hovoria o svetových zbraniach, akoby sa dali použiť ako súčasť konvenčného arzenálu. Problém je však v tom, že obe krajiny zaviedli systémy a postupy, ktoré zabezpečujú, že po spustení jedného jadra budú všetky ostatné nasledovať.

V každom prípade, následky takéhoto konfliktu by boli katastrofické.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre