Pozrite si 6 spôsobov, ako si môžete prispôsobiť Váš Android smartfón

Android na rozdiel o iOS ponúka širšiu škálu možností prispôsobenia si smartfónu. Pozrite si týchto 6 tipov, ktoré by ste mali poznať.

Prisposobenie si Android smartfonu
Zdroj: YouTube (TechStorenut)

Android oproti konkurenčným smartfónom s operačným systém iOS má jednu veľkú výhodu a to, že používateľom ponúka široké možnosti ako si prispôsobiť smartfón podľa svojho gusta. My sme si pre Vás nižšie pripravili niekoľko skvelých aplikácií, ktoré by ste mali poznať.

3D efekt pozadia

Prvým našim typom, ako si prispôsobiť telefón sú 3D živé tapety. Jednou z aplikácií, ktorá ponúka široké škálu tapiet je 3D Parallax Live Wallpaper. Nižšie si môžete pozrieť krátke video  so živou 3D tapetou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
3D živá tapeta Parallax - 4K p
3D živá tapeta Parallax - 4K p

Farebné hrany okolo displeja

Borderlight Live je ďalšou zaujímavou aplikáciou, ktorá ponúka dodatočné možnosti prispôsobenia si úvodnej obrazovky. Aplikácia dokáže urobiť živú farebnú animáciu v podobe čiar ohraničujúcich displej. Používateľ si môže prispôsobiť ako rýchlosť animácie, tak aj farebnosť či hrúbku.

Borderlight Live Wallpaper
Borderlight Live Wallpaper

Plávajúce notifikácie

C Notice je ďalšou skvelou aplikáciou, ktorú by ste mali poznať. Dokáže vytvoriť plávajúce notifikácie, ktoré máte na dosah jednou rukou bez toho, aby ste museli opustiť aplikáciu, ktorú práve využívate. Čerešničkou na torte je, že s notifikáciami môžete aj pracovať (napríklad reagovať na správy,..).

C Notice
C Notice
Developer: astoncheah2
Price: Free

EDGE MASK

Pri notifikáciach ešte zostaneme. Radi by sme Vám dali do pozornosti aplikáciu EDGE MASK, ktorá ponúka možnosť prispôsobenia zmeny vzhľadu notifikácií.

EDGE MASK
EDGE MASK
Developer: uno.kim
Price: Free

Veľký displej, ale malé ruky?

Ďalšou podarenou aplikáciou, ktorú oceníte hlavne v prípade ak máte 6” a väčší displej je Reachability Cursor. Ide o aplikáciu, ktorá Vám dokáže vytvoriť na obrazovke kurzor, prostredníctvom ktorého sa môžete pohybovať prstami v spodnej časti displeja a zároveň klikať v jeho vrchnej časti. Ako funguje v praxi si môžete pozrieť v krátkom videu nižšie.

Mimochodom, pozitívne nás prekvapila optimalizácia tejto funkcie. Smartfón totiž ovládame pomocou dotykových gest, s ktorými sa táto funkcia nebije a to aj napriek tomu, že veľmi podobné gesto potiahnutia je aj gestom pre tlačidlo Späť. V prípade dlhšieho podržania vyvoláte kurzor, v prípade rýchleho posunutia zadáte gesto pre tlačidlo späť.

Pre milovníkov pixelov

Hoci ďalšia aplikácia je z kategórie platených, ale aj napriek tomu podľa nás stojí za to. PixBit je aplikácia, prostredníctvom ktorej môžete vymeniť Vaše klasické ikonky v rozhraní systému za “pixelizované”. Aplikácia obsahuje viac ako 2 000 rôznych pixelizovaných ikoniek. Vývojári však mysleli aj na ikonky aplikácií, ktoré sa v ich databáze nenachádzajú, tie sa dajú vytvoriť pomocou niekoľkých kliknutí navyše.

PixBit - Pixel Icon Pack aplikacia
Zdroj: Google Play
PixBit - Pixel Icon Pack
PixBit - Pixel Icon Pack
Developer: vukashin
Price: 1,99 €

Radi by sme Vám zároveň dali do pozornosti nádielku platených aplikácií, v rámci ktorých nájdete viacero setov ikon dostupných dočasne zadarmo. Nájdete ich na odkaze nižšie.

Ušetrite desiatky €! Pozrite si zoznam platených Android aplikácií a hier, ktoré stiahnete aktuálne zadarmo

Aké aplikácie na prispôsobenie rozhrania alebo rozšírenie funkcionalít Vášho smartfónu používate Vy? Dajte nám ich vedieť nižšie v komentároch alebo na Facebooku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre