Pozrite sa na tieto neznáme funkcie Google Máp. Mnohé z nich určite ani netušíte, že aplikácia ponúka!

Google Mapy poznáme najmä ako navigáciu, no aplikácia ponúka aj ďalšie a zaujímavé funkcie.

GM thumbnail muž
Zdroj: Vosveteit.sk

Google Mapy sú jedným z najpoužívanejších nástrojov na svete pre plánovanie trás, hľadanie miest a preskúmavanie nových oblastí. No aplikácia v skutočnosti ponúka oveľa viac funkcií a nástrojov, no len málokto ich dobre pozná.

Nájdite čerpaciu stanicu, reštauráciu či potraviny pomocou jedného kliknutia

Určite to poznáte, potrebujete rýchlo natankovať, alebo sa chcete len najesť počas toho, ako cestujete na druhý koniec krajiny, no neviete kde. Google mapy vám v tom môžu pomôcť. Stačí si len otvoriť aplikáciu, a po krátkej chvíli, ako vám aplikácia načíta vašu polohu, tak v hornej časti len stlačte, čo hľadáte. V ponuke menu nájdete viacero rýchlych skratiek.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Označenie GM benzinka reštika atd
Zdroj: Vosveteit.sk

Privolanie si taxislužby

Pravdepodobne ste už niekedy išli, no dali ste si nečakane pohárik a potrebovali ste sa odviesť, napríklad domov. S tým vám vie Google Mapy vedia pomôcť. Pomocou nich si viete zavolať jednu z viacerých taxi služieb, ako sú napríklad Lyft, Uber či Bolt.

Postup je pomerne jednoduchý. Vyberieme si konkrétnu cieľovú destináciu, kam chceme ísť. Potom sa nám zobrazí už trasa s ponukou možností, ako sa tam chceme dopraviť. No v spodnej časti obrazovky uvidíte možnosť objednania jednej z dostupných taxi služieb vo vašom okolí.

Označenie taxislužba a cena GM
Zdroj: Vosveteit.sk

Označenie a nájdenie trasy MHD

Nájdenie autobusu alebo vlaku, prípadne zástavky mestskej hromadnej dopravy v novej lokalite môže byť náročné, ale často je to nevyhnutné. No Google Maps nám s tým vedia pomôcť.

Stačí kliknúť na ikonu „Vrstvy“ a vybrať „Verejná doprava“. Následne uvidíte na mape zástavky MHD alebo dopravné stanice.

Zistite, ako je hustá premávka

Premávka môže byť niekedy otravná, obzvlášť v situácii, keď sa potrebujete dostať z bodu A do bodu B počas dopravnej špičky . Google Maps ale majú jednoduchú funkciu ktorá vám ukáže premávku vo vašom meste.

Postup je praktický rovnaký ako v minulom bode ale nevyberiete si možnosť „Verejná doprava“ ale „Premávka“. Následne uvidíte, aká je dopravná situácia vo vašom okolí.

Zapamätajte si kde ste zaparkovali

Hlavne keď sa vyberiete do nového mesta, a konečne zaparkujete, tak o pár hodín začína fáza „hľadania auta“. No s týmto problémom nám Google Mapy dokážu pomôcť. Dôvodom je, že ponúkajú možnosť zapamätania si vašej polohy, kde ste zaparkovali vaše auto. Postup je jednoduchý a nasledovný.

V prvom rade musíte kliknúť na modrú značku, ktorá ukazuje vašu polohu. Ďalej sa vám otvorí menu s názvom „Vaša poloha“, kde si už len vyberiete možnosť „Uložiť parkovanie“.

Skontrolujte miestnu kvalitu ovzdušia

Máte alergie a chcete vedieť, aká je kvalita ovzdušia predtým, ako vyjdete von? Prípadne aká je kvalita vzduchu v meste, kam sa chystáte vydať na dovolenku? Žiadnej problém! Aj s týmto vám pomôžu Google mapy.

Otvorte Google Mapy a vyberte ikonu „Vrstvy“. Z ponuky potom vyberte možnosť „Kvalita ovzdušia“. Aplikácia vám následne ukáže index kvality ovzdušia.

Toto bolo pár jednoduchých tipov a ukážka toho, že Google Mapy nie sú len navigáciou. Ale že majú aj ďalšie rôzne funkcie, ktoré nám môžu zjednodušiť život.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre