SpravodajstvoTechnológie

Pozrite sa koľko predaných 5G smartfónov odhaduje na najbližšie roky jeden z najväčších výrobcov mobilných čipov

Qualcomm verí, že v priebehu nasledujúcich 3 rokov by mohlo byť predaných viac ako 1 miliarda smartfónov s podporou 5G technológie.

Pár dní dozadu sme Vám priniesli článok, v  ktorom sme Vám sprostredkovali predpokladané termíny implementácie 5G technológie naprieč viacerými regiónmi sveta. Medzi nimi nechýbalo ani Slovensko, kde sa očakáva rozšírenie podpory 5G technológie už v roku 2021.

Koľko predaných 5G smartfónov môžeme očakávať v  nasledujúcich rokoch?

Najnovšie, jeden z  najväčších výrobcov mobilných čipov na svete, spoločnosť Qualcomm, sa vyjadrila pre portál Reuters, že očakávajú v  priebehu budúceho roka približne 175 až 225 distribuovaných miliónov smartfónov s podporou 5G technológie. Rok na to spoločnosť odhaduje 450 miliónov predaných zariadení  a v roku 2022 Qulcomm očakáva až 750 miliónov predaných 5G smartfónov. Len pre zaujímavosť, v  roku 2018 bolo celkovo predaných 1,517 miliardy smartfónov, a v tomto roku sa očakáva 1,560 miliardy predaných zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť si zároveň myslí, že adaptácia 5G technológia prebehne rýchlejšie, ako to bolo v prípade komercializácie 4G technológie.

Dostupná 5G technológia pre všetkých…

V  súčasností  5G technológia je výsadou len drahších smartfónov. To vy sa však malo podľa spoločnosti Qualcomm v  budúcom roku malo zmeniť. Spoločnosť relatívne nedávno hovorila o rozšírení 5G modemov aj do série cenovo dostupnejších procesorov. Zároveň, viacero výrobcov vydalo verejné stanoviská týkajúce sa rozširovania 5G technológie. Jednou z nich je aj spoločnosť Xiaomi, ktorá len pár dní vyhlásila, že jej budúcoročné smartfóny s  cenovkou 250€ a viac budú všetky podporovať 5G. Xiaomi dokonca odhaduje, že v priebehu budúceho roka predá približne 70-miliónov 5G smartfónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close