Pozrite sa, koľko času trávite s vašim smartfónom denne, a ktoré aplikácie sú jeho „najväčším žrútom“

Pozrite sa, ako môžete zistiť, koľko času denne trávite spolu so smartfónom, a ktoré aplikácie sú najväčším žrútom vášho času.

cas straveny v mobile s aplikaciami
Zdroj: Vosveteit.sk

Smartfóny sú súčasťou našich životov už niekoľko rokov. Spolu s tým, ako im rastie výkon a pribúdajú funkcie, tak sa predlžuje aj čas, ktorý s nimi trávime. V mnohých prípadoch to už nie sú desiatky minút denne, ale i hodiny. Môžu za to vo veľkej miere sociálne siete, ktorým venujeme čoraz viac pozornosti.

Koľko hodín denne je ešte v norme, a kedy to už preháňame s našimi smartfónmi? Tak na túto otázku vám nevieme odpovedať, avšak, vieme vám ukázať, ako môžete zistiť, koľko času reálne trávite so svojim smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Koľko času trávite so smartfónom denne?

Za týmto účelom, aby ste mohli zistiť, koľko času trávite denne so svojim smartfónom, by sme vám radi dali do pozornosti nástroj Digitálna rovnováha, za ktorého vývojom stojí spoločnosť Google. Tento nástroj je v mnohých prípadoch už predinštalovaným v smartfóne a najčastejšie ho nájdeme nie medzi aplikáciami, ale priamo v rozhraní nastavení smartfónu. Nástroj ako taký, ak ho nemáte v smartfóne, tak ho môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play, dostupný je zadarmo a nainštalovať si ho môže každý s Androidom 9 alebo novším.  V prípade, ak ho nemáte predinštalovaný v smartfóne, rátajte však s tým, že k dátam, ako dlho trávite čas so smartfónov, sa dostanete s oneskorením.

Digitálna rovnováha
Digitálna rovnováha
Developer: Google LLC
Price: Free

Poďme sa hneď pozrieť, ako tento nástroj funguje. Ukážeme vám to na príklade smartfónu (Xiaomi) Poco F2 Pro. Digitálnu rovnováhu nájdete priamo v rozhraní nastavení smartfónu. Potom, ako otvoríte túto sekciu nastavení, Digitálna rovnováha, tak sa vám v priebehu pár sekúnd načíta graf, ako môžete vidieť nižšie. Ten vám prezradí, koľko hodín ste v daný deň doposiaľ trávili s telefónom v ruke. Ako môžete vidieť nižšie, tak najviac času sme trávili s prehliadačom Chrome a potom s Facebookom.

Po kliknutí na čas trávený v aplikáciách, uvidíte graf deň po dni, koľko ste trávili času v smartfóne. Pod grafom nájdete zoznam aplikácií spolu s časom, ktorý ste trávil v daných aplikáciách. Jednou z ďalších zaujímavých funkcií je, že keď kliknete na konkrétnu aplikáciu, tak uvidíte graf deň po dni, koľko času ste s aplikáciou narábali.

Dovoľte nám dať vám zároveň do pozornosti, že okrem času tráveného v aplikáciách, môžete napríklad sledovať aj počet prijatých notifikácií. Mimochodom, medzi ďalšie funkcie nástroja patrí možnosť vytvárania upozornení po dosiahnutí určitého času v aplikáciách, či spustenie špeciálneho režimu odpočinku, kedy sa vám aplikácia vypne.

Digitalna rovnovaha pocet upozorneni_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo hovoríte na tento nástroj, pozdáva sa vám? PS: Koľko času denne v priemere trávite v aplikáciách sociálnych sietí? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. Mimochodom, ak bol pre vás článok zaujímavým, či užitočným, tak budeme radi, ak ho podporíte či už zdieľaním, alebo lajkom našej stránky na sociálnej sieti Facebook.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre