NávodySpravodajstvoXiaomi

Pozrite sa, ako zapnete skryté menu v Xiaomi smartfónoch, ktoré Vám prezradí zdravie Vašej batérie

Pozrite sa, ako môžete prostredníctvom skrytého menu v Xiaomi smartfónoch zistiť aktuálny stav zdravia Vašej batérie.

Prenosná elektronika je závislá od účinnosti batérií a optimalizácie softvéru, aby ju využívala čo najefektívnejšie. Častokrát sa deje, že sa rozhodneme vymeniť batériu notebooku, hodiniek,smartfónu, a  ďalšej elektroniky, z dôvodu slabej výdrže pričom to nemusí byť nevyhnutné. Preto sme Vám v minulosti dali do pozornosti viacero návodov, ako zistiť aktuálny stav zdravia batérie Vášho zariadenia. Zatiaľ čo v prípade notebooku je možné zistiť aktuálne zdravie batérie jednoduchšie a v podstate ihneď, tak v prípade smartfónov je to iné. Nie že by to nebolo možné, ale potrebujete k tomu dlhú „vzorku“ nabíjaní. Inými slovami, zatiaľ čo zdravie batérie v notebooku viete zistiť hneď, tak v prípade smartfónov je to beh na dlhé trate. Avšak niektorí výrobcovia umožňujú rovnako ako na počítači, tak aj v smartfóne, pozrieť si podrobné informácie o stave batérie. A práve preto by sme Vám radi dali do pozornosti skryté menu v Xiaomi telefónoch, prostredníctvom ktorého viete odhaliť stav Vašej batérie ihneď. Na túto funkciu upozorňuje portál mi.com.

Skryté menu v Xiaomi telefónoch

Skryté menu, ktoré Vám odkryje podrobné informácie o zdraví Vašej batérii vyvoláte veľmi jednoducho. Stačí si otvoriť aplikáciu telefón a vyvolať číslo „*#*#6485#*#*“ (bez úvodzoviek). Následne sa dostanete do skrytého menu, kde uvidíte report, ako môžete vidieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Určite po otvorení tohto reportu Vám „vypadli“ oči, a povedali ste si, že Vám nič nehovoria jednotlivé názvy. Preto sme si pre Vás nižšie pripravili význam jednotlivých názvov, ktoré sú pre účel tohto článku dôležité.

  • MB_00: Zostávajúca kapacita batérie
  • MB_06: Stav batérie (ak sa zobrazuje „Dobrý“ / „Good“, tak to znamená normálny stav batérie)
  • MF_02: Počet spotrebovaných cyklov batérie (počet plných cyklov. Ak ste nabili batériu napríklad z 0% na 50%, tak ste minuli 0,5 cyklu batérie)
  • MF_05: skutočná kapacita batérie
  • MF_06: Kapacita batérie z výroby

Ak by ste sa chceli dostať k podrobnejším štatistikám, tak Vám odporúčame vyskúšať aplikáciu Accu​Battery – Akku & Batterie, ktorú stiahnete nižšie. Aplikácia ponúka (a to aj v bezplatnej verzii) bohatú nádielku dodatočných informácií ohľadne Vašej batérie smartfónu. Druhým dychom však treba dodať, že k reálnym dátam sa dostanete približne po 15 nabitiach a vybitiach batérie.

Accu​Battery - Akku & Batterie
Accu​Battery - Akku & Batterie
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close