APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete zistiť podrobné informácie o kvalite mobilného signálu vášho operátora

Pomocou aplikácie Network Cell Info Lite sa môžete pozrieť na podrobné informácie o kvalite mobilnej siete, ku ktorej ste pripojený.

Pri výbere mobilného operátora by sme mali pozerať primárne po kvalite signálu a následne po ďalších premenných, akými je napríklad cena za volania, SMS, či dáta. Dôvodom je, že zdanlivo lacný paušál, môže stáť na konci dňa viac, ako ten od konkurencie, lebo vás bude prepájať do režimu roamingu. To je aj jeden z dôvodov, prečo sme vám v minulosti priniesli tip na aplikáciu, prostredníctvom ktorej viete zistiť kvalitu mobilného pokrytia sieťami jednotlivých operátorov naprieč našou krajinou. Aplikácia, na ktorú sme upozorňovali, je užitočnou hlavne v prípade, ak prechádzate od jedného operátora k druhému. Prípadne, za lacnou cenou paušálov sa môže schovávať nielen nekvalitné pokrytie sieťou, ale aj menšie prenosové rýchlosti, horšia kvalita prenosu dát a podobne.

Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti jednu z ďalších zaujímavých aplikácií, ktorá dokáže sprostredkovať dodatočné informácie o kvalite mobilnej siete. Ide konkrétne o aplikáciu Network Cell Info Lite, ktorú môžete stiahnuť z obchodu Google Play zadarmo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Network Cell Info Lite & Wifi
Network Cell Info Lite & Wifi

Zistite podrobné informácie o kvalite mobilného signálu

Aplikácia je schopnou sprostredkovať podrobné informácie o kvalite mobilného signálu vášho operátora. Potom, ako si aplikáciu stiahnete do svojho zariadenia, tak je potrebné udeliť jej potrebné oprávnenia. Následne, ako môžete vidieť nižšie, tak úvodná obrazovka odhaľuje kvalitu mobilného signálu, ktorá sa aktualizuje v reálnom čase. Nie je to však všetko, čo ponúka hoci ide o jednu z hlavných funkcií.

Kvalita mobilnej siete_1
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Ďalšia karta Speed umožňuje odmeranie reálnej rýchlosti vášho mobilného internetu. Ako môžete vidieť nižšie na snímkoch obrazovky, tak druhá snímka nám odkryla, že naše zariadenie je pripojené do LTE siete, hoci indikátor signálu ukazuje 5G. Rovnako aj prenosová rýchlosť dát je podpriemernou, ktorá len potvrdzuje, že nie sme pripojený k sieti novej generácie. Len pre zaujímavosť, pri teste 5G siete operátora 4ka, sme namerali rýchlosti niekde na úrovni okolo 150Mbps až do 200Mbps. Inými slovami indikátor siete je v tomto smere zavádzajúcim. Čo sa týka LTE/4G siete, tak prenosová rýchlosť nám približne sedí s výsledkami meraní rýchlosti, ktoré sme realizovali v minulosti.

Čo je pre nás však zaujímavejšou sekciou, je karta Plot, ktorá monitoruje kvalitu pripojenie v reálnom čase pričom používateľ vidí graf, ktorý sa mení v závislosti od kvality signálu. Rovnako do pozornosti by sme vám chceli dať sekciu Map, teda mapa. Ako môžete vidieť nižšie na druhej snímke obrazovky, tak na mape môžete vidieť ikony signálu, ktoré znázorňujú kvalitu mobilného signálu v jednotlivých lokalitách vo vašom okolí. Samotné ikony môžete aj rozkliknúť a dozvedieť sa viac informácií o kvalite mobilnej siete v danej lokalite. Zároveň môžete vidieť aj ikonu vežiaku, ku ktorému je váš smartfón reálne pripojený. 

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil a že bude pre vás užitočnou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close