Pozrite sa, ako môžete využiť hlasového asistenta Google, aby vám uložil pozíciu, kde ste zaparkovali auto

Ide o funkciu, ktorú oceníte hlavne v neznámom prostredí pričom nepotrebujete inštalovať žiadnu aplikáciu tretej strany.

Google Asistent_kde som zaparkoval auto funkcia
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), flickr.com (Brad.K)

Nie je nič viac frustrujúcejším, ako keď zaparkujete auto, ale zabudnete kde. Obzvlášť v prípade nákupných centier s vonkajším parkovaním, či v lokalitách, ktoré sú pre vás neznámymi. A práve za týmto účelom vám chceme dať do pozornosti vcelku zaujímavú funkciu hlasového asistenta Google, pomocou ktorej si môžete uložiť miesto, na ktorom ste zaparkovali, a neskôr sa môžete nechať navigovať k autu.

Uložte si lokalitu, kde ste zaparkovali vaše auto

Ako prvé je potrebné, aby ste povolili aplikácii Google Asistent možnosť pristupovania k vašej aktuálnej polohe. Urobíte tak môžete prostredníctvom cesty Nastavenia > Poloha, kde je potrebné povoliť aplikácií prístup ku vašej polohe (pozn. redakcie: návod sa môže mierne líšiť v závislosti od predinštalovanej nadstavby systému vo vašom smartfóne. Napríklad v prípade Xiaomi telefónov cesta je Nastavenia > Aplikácie > Povolenia > Poloha).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Konkrétnej aplikácii môžete udeliť povolenia prostredníctvom otvorenia sekcie „Povolenia aplikácie“, kde je potrebné vyhľadať hlasového asistenta Google. Potom, ako kliknete na ikonu aplikácie, tak budete môcť udeliť toto oprávnenia po dobu používania aplikácie, prípadne na stálo. My vám odporúčame povoliť aplikácii prístup k polohe len počas používania aplikácia.

Následne, keď zaparkujete vaše auto, je potrebné vyvolať hlasového asistenta Google. Môžete ho vyvolať buď dotykovým gestom potiahnutia prsta z rohov spodnej časti obrazovky (funguje v Androide 10 alebo v novšom), otvorením aplikácie zo zoznamu aplikácií, alebo hlasovým povelom „Hey Google“ alebo „Ok Google“, ak máte túto funkciu povolenú. Potom, ako ste vyvolali hlasového asistenta, tak povedzte „I park here“. Následne dôjde k uloženiu polohy.

Google Asistent_ulozenie polohy parkovania
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak dôjde k úspešnému uloženiu polohy, tak by ste mali vidieť hlášku, ako môžete vidieť nižšie na obrázku. Následne, aby ste vyhľadali polohu, kde ste zaparkovali, tak treba povedať „Where did i park“. Potom vám aplikácia automaticky vyhľadá lokalitu, kde ste nechali vaše auto. Po kliknutí na ikonu uloženej polohy, vás aplikácia presmeruje do Google Máp, kde budete môcť zvoliť navigovanie k danej polohe.

Google Asistent_kde som zaparkoval auto
Zdroj: Vosveteit.sk

V závere musíme však dodať, že Google asistent aktuálne nepodporuje Slovenčinu, a preto budete musieť používať jeden z medzinárodných jazykoch. V prípade, ak Angličtina nie je jazyk, ktorý ovládate, tak pomocou cesty Nastavenia > Google > Služby účtu > Vyhľadávania, Asistent a Voice > Asistent Google > Jazyk (Language), môžete zmeniť predvolený jazyk hlasového asistenta na iný svetový jazyk. Napríklad na Nemčinu, Francúzštinu a podobne. Ak by ste potrebovali pomôcť so spustením služby Google Asistent, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali tejto téme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre