BezpečnosťNávody

Pozrite sa, ako môžete v Xiaomi telefónoch zistiť, ktoré aplikácie v reálnom čase spotrebúvajú mobilné dáta

Ide o šikovný nástroj, pomocou ktorého môžete identifikovať potenciálne nebezpečné aplikácie

V priebehu včerajšieho dňa sme vám priniesli návod, ako je možné zistiť, ktoré aplikácie vo Windows 10 sú reálne pripojené k internetu. Ide o vcelku užitočný nástroj, pomocou ktorého môžete odhaliť potenciálne škodlivé aplikácie, či software, ktorý neprimerane zaťažuje vašu internetovú linku.

Dnes by sme vám chceli ukázať jednu zo vstavaných funkcií telefónov Xiaomi v nadstavbe MIUI 12, ktorá robí vo svojej podstate to isté – monitoruje spotrebu dát mobilných aplikácií v reálnom čase.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozrite sa, ktoré aplikácie v reálnom čase využívajú prístup k internetu

Úplne základným vstavaným nástrojom v Android telefónoch, je možnosť kontroly spotreby dát jednotlivými aplikáciami. Tento nástroj je dostupným pomocou cesty Nastavenia > Pripojenie a zdieľanie > Spotreba dát. V rámci neho sa však dozviete len sumárne štatistiky za určite časové obdobie.

kontrola spotreby dat aplikaciami v realnom case_1
Zdroj: vlastný

Jednou z ďalších zaujímavých funkcií, ktorá je vcelku dobre schovanou, je možnosť pozretia si spotreby dát aplikácií v reálnom čase. Túto funkciu nájdete prostredníctvom cesty Nastavenia > SIM karty a mobilné siete > Rozšírené nastavenia > Diagnostika mobilnej siete. Následne uvidíte informácie o momentálnej spotrebe dát jednotlivými aplikáciami v reálnom čase.

Okrem iného tieto nastavenia umožňujú aj diagnostiku siete pomocou možnosti Kontrola. Po otvorení tejto sekcie zariadenie automaticky skontroluje prístup k sieti, intenzitu signálu, rôzne obmedzenia a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close