NávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete synchronizovať notifikácie z vášho Android smartfónu do počítača

Pomocou tejto aplikácie môžete synchronizovať notifikácie zo smartfónu do počítača. Nechýba ani možnosť interakcií s nimi v rozhraní PC

Téme synchronizácie notifikácií zo smartfónu do počítača sme sa venovali už viackrát. Aktuálne jednou z najpopulárnejších volieb zo strany používateľov, je pravdepodobne aplikácia Váš telefón, za ktorou stojí Microsoft. Hoci ide o jedno z najideálnejších riešení, tak aj napriek tomu existuje mnoho alternatív. A práve preto by sme chceli poukázať na jednu z alternatív, ktorá patrí medzi kvalitnejšie. Je ňou služba Crono.

Synchronizácia notifikácií zo smartfónu do počítača

Nastavenie synchronizácie je pomocou služby Crono vcelku jednoduché. V prvom kroku je potrebné stiahnuť si z obchodu Google Play aplikáciu Crono. Môžete tak spraviť prostredníctvom odkazu nižšie.

Po nainštalovaní aplikácie je potrebné sa do služby prihlásiť. Môžete tak spraviť prostredníctvom Google účtu, prípadne prostredníctvom vášho Facebook účtu. Následne je potrebné aplikácií udeliť potrebné oprávnenia, teda napríklad prístup k notifikáciám.

V ďalšom kroku si stiahnite z obchodu s rozšíreniami pre prehliadač Google aplikáciu Crono. Môžete tak spraviť prostredníctvom odkazu nižšie.

Crono
Crono
Developer: crono.app
Price: Free

Po úspešnom nainštalovaní rozšírenia, uvidíte v hornom pravom rohu ikonu aplikácie. Kliknite na ňu. Následne je potrebné prostredníctvom aplikácie Crono vo vašom smartfóne zoskenovať QR kód z internetového prehliadača.

Prepojenie pocitaca so smartfonom_Crono
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom uvidíte v rozhraní internetového prehliadača Chrome (prípadne iného prehliadača bežiaceho na jadre Chromium) notifikácie zo smartfónu. Tak, ako môžete vidieť nižšie (pozn. redakcie: okno neskôr vyvoláte pomocou kliknutia na ikonu Crono v pravom hornom rohu prehliadača).

Crono_notifikacne okno s notifikaciami
Crono_notifikacne okno s notifikaciami

Aplikáciu v smartfóne však ešte nevypínajte. S nastaveniami sme neskončili. Aplikácii je potrebné povoliť, aby mohla fungovať na pozadí telefónu. Urobíte tak pomocou položky „Enable Crono to run in backround“.

Crono_zapnutie funkcie na pozadi
Zdroj: Vosveteit.sk

Na záver musíme dodať, že ide o platenú službu, ktorá však ponúka aj bezplatný objem synchronizácie notifikácií (pozn. redakcie: 2400 notifikácií. Svoj bezplatný plán uvidíte v rozhraní Crono v prehliadači) vrátane možností interakcie s nimi, ktoré mnohé aplikácie tohto druhu neponúkajú. Služba je však cenovo dostupnou, ak by ste prekročili bezplatný objem notifikácií. Okrem iného pomocou služby Crono môžete medzi zariadeniami posielať aj súbory, napríklad fotografie, či hudbu. V prípade, ak by sa vám táto funkcia synchronizácie notifikácií páčila, a nechceli by ste za ňu platiť, tak skúste aplikáciu Váš telefón, a to aj napriek tomu, že ponúka o niečo menej funkcionalít.  Ako prepojiť smartfón s PC prostredníctvom aplikácie Váš telefón, sa môžete pozrieť v tomto návode.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close