Návody

Pozrite sa, ako môžete reštartovať Wi-Fi nastavenia v Androide a tak vyriešiť väčšinu problémov s pripojením

Reštartovanie sieťových nastavení môže vyriešiť mnoho problémov súvisiacich s kvalitou pripojenia k internetu.

Pripojenie k internetu je v súčasnosti „povinnou výbavou“ všetkých Android zariadení. Nie však vždy funguje tak, ako má a to obzvlášť, ak sa pripájame k sieti pomocou Wi-Fi. Najzakladanejším riešením, ako vyriešiť väčšinu problémov v súvislosti s pripojením k sieti je, vymazania (resp. zabudnutie) siete a opätovné pripojenie sa k sieti. Nie vždy však tento postup funguje.

A práve preto, že riešenie vyššie nie vždy funguje, tak by sme vám radi dali do pozornosti ďalšie možné riešenie, ktoré môže byť odpoveďou na vaše problémy. Ide konkrétne o možnosť reštartovania sieťových nastavení vášho Androidu. Tie totiž určujú, k čomu a ako sa môže váš smartfón pripojiť.

Tieto nastavenie sa môžu z času na čas poškodiť a to aj bez vedomia používateľa. Napríklad potom, ako stiahnete nejakú aplikáciu, a tá spraví zmeny v týchto nastaveniach. Inými slovami, môže nastať situácia, že tieto nastavenia budú nesprávne nakonfigurované. Našťastie Android zariadenia ponúkajú sekciu nastavení, prostredníctvom ktorých viete tieto nastavenia obnoviť do východzej pozície. Inými slovami, viete tieto nastavenia zodpovedné za bezdrôtové pripojenia reštartovať. 

Takto môžete reštartovať sieťové nastavenia vášho Androidu

Reštartovanie sieťových nastavení je veľmi jednoduché pričom prostredníctvom tejto možnosti, nedôjde k odstráneniu žiadnej z aplikácií, fotografií, či iných súborov. Vymažú sa len vaše uložené heslá k Wi-Fi sieťam a ďalšie informácie o existujúcich pripojeniach. Rovnako týmto spôsobom dôjde k premazania Bluetooth pripojení, ako aj nastavení pripojenia k mobilným dátam. Všetky hodnoty budú nastavené, ako keď ste telefón prvýkrát zapli.

Otvorte si nastavenia vášho smartfónu (pozn. redakcie: postup sa môže od výrobcu smartfónu k výrobcovi mierne líšiť). Potom otvorte možnosť Pripojenie a zdieľanie (Sekcia sa môže potenciálne volať Všeobecné nastavenie / Systém a podobne). Následne v rámci ponuky vyberte Obnoviť Wi-Fi, mobilné siete a Bluetooth. Potom zvoľte možnosť reštartovania týchto nastavení.

Následne, ako sa reštartujte váš telefón, tak dôjde k obnoveniu predvolených nastavení. 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close