NávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete preniesť text z papiera do digitálnej podoby, aby ste ho mohli následne upravovať

Pomocou aplikácie Google Lens prenesiete text z papierovej podoby do digitálnej v priebehu niekoľkých sekúnd

Spoločnosť Google ešte v priebehu mája tohto roka aktualizovala aplikáciu Google Lens, ktorá je stále populárnejšou. Dôvodom je, že ponúka viacero zaujímavých funkcií, od možnosti vyhľadania informácií o snímanom objekte, cez preklad textu v reálnom čase prostredníctvom kamery smartfónu, až po vyhľadávanie produktov a podobne. Radi by sme však dnes vyzdvihli jednu z ďalších užitočných funkcií, ktorá vyčnieva nad ostatnými. Je ňou možnosť kopírovania textu z časopisov, kníh, papiera a podobne, ktorý je možné preniesť do digitálnej podoby, s ktorou budete môcť následne pracovať.

Google Lens: Pozrite sa, ako môžete preniesť text z fyzickej podoby do digitálnej

Všetko čo k tomu budete potrebovať, je Váš smartfón a aplikácia Google Lens, ktorú stiahnete prostredníctvom odkazu nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Následne, ako otvoríte aplikáciu, tak stačí zosnímať text, ktorý chcete skopírovať, tak ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

kopirovanie textu z papiera do digitalnej podoby_google lens_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz kliknite na ikonu 3 čiar pripomínajúcu otočenú pyramídu (viď obrázok vyššie). Po tom v spodnej časti obrazovky v smartfóne kliknite na ikonku textu, a zvoľte možnosť vybrať všetok text.  Následne si skontrolujte, či ste s rovnakým Gmail účtom prihlásený v smartfóne a v prehliadači Chrome na počítači.  V rámci tohto kroku môžete ešte pracovať s textom v aplikácii Google Lens vo Vašom smartfóne (napríklad vyznačiť viac textu, odznačiť časť textu a podobne).

kopirovanie textu z papiera do digitalnej podoby_google lens_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď ste si vyznačili text, s ktorými chcete pracovať. Tak kliknite na ikonu „Kopírovať do počítača“. Po tom uvidíte dostupné počítače, v rámci ktorých ste prihlásený s rovnakým Gmail účtom, ako v smartfóne. Následne už stačí len zvoliť počítač (v našom prípade Vosveteit), do ktorého chcete preniesť text.

kopirovanie textu z papiera do digitalnej podoby_google lens_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo, teraz by ste mali uvidieť notifikáciu v spodnej časti obrazovky vášho počítača, že text máte v takzvanom „clipboarde“, teda v režime, kedy ho môžete skopírovať, napríklad do prehliadača, textového editora a podobne prostredníctvom klávesovej skratky „CTRL+V“.

notifikacia a skopirovani textu zo smartfonu do pocitaca
Zdroj: Vosveteit.sk
Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close