ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete pomocou Android smartfónu zachytiť hovorené slovo a ďalej s ním pracovať v textovej podobe

Pomocou aplikácie Okamžitý prepis môžete zaznamenať hovorené slovo a ďalej s ním pracovať

Aplikácie z našich smartfónov robia nie len chytréjšie zariadenia, ale aj častokrát užitočné nástroje. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti jednu z aplikácií od spoločnosti Google, konkréte ide o aplikáciu Okamžitý prepis.

Ako je možné zaznamenať zvuk a ďalej s ním pracovať v textovej podobe?

Okamžitý prepis je vcelku užitočnou aplikáciou. Oceníte ju napríklad počas prednášok, kedy môžete dať na bok pero, a môžete sa sústrediť na to, čo hovorí prednášajúci. Prípadne viete prostredníctvom tejto aplikácie vyhotoviť záznam zo stretnutia, či porady.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Automatische Transkription
Automatische Transkription

Aplikácia vo svojej podstate funguje veľmi jednoducho. Po jej zapnutí (pozn. redakcie: automaticky je prednastavený jazyk a prepis podľa nastaveného jazyku v zariadení) stačí kliknúť na ikonu mikrofónu. Následne aplikácia bude automaticky zaznamenávať hovorené slovo. Okrem iného je aplikácia schopnou odfiltrovať aj šum. Zároveň musíme vyzdvihnúť, že prepis hovoreného slova je vcelku presným a to aj v našom rodnom jazyku, hoci z času na čas sa vyskytne nejaká chybička.

Následne po zaznamenaní zvuku a jeho prepise, dôjde k automatickému uloženiu textu. Ten vyvoláte pomocou potiahnutia úvodnej obrazovky aplikácie smerom dolu. Potom môžete vyznačiť text a skopírovať ho napríklad do tela textového dokumentu a podobne.

Zároveň však treba dodať, že text je v aplikácií uložený len po dobu 3 dní. Následne po uplynutí tejto doby dôjde k jeho automatickému odstráneniu.  Preto určite dlho neváhajte s jeho uložením, ak chcete s ním neskôr pracovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close