Pozri sa na pokročilé funkcie aplikácie Fotky v tvojom iPhone smartfóne

Pozrite sa na málo známe funkcie aplikácie Fotky v tvojom iPhone telefóne. Pomocou nich môžeš nielen upraviť snímky, ale aj ich prípadne skryť pred cudzími osobami, ktoré sa dostali k tvojmu mobilu.

iphone Fotky aplikacia
Zdroj: AndreyPopov / depositphotos.com

Mnoho ľudí siahne po smartfónoch iPhone, hlavne kvôli kvalite fotografií či videí. Predsa len, keď sme na nejakom výlete či dovolenke, máme tendenciu všetko dokumentovať, aby sme mali na čo spomínať. Je však dôležité vedieť správne aplikáciu Fotky využiť a na to sa ideme práve teraz pozrieť. Na tipy nižšie upozornil web makeuseof.com.

Usporiadaj si svoje fotky tak do albumov

Určite to poznáš, že máš v mobile stovky fotiek, no keď niečo hľadáš, tak dopátrať s k tej, ktorú potrebuješ, ti trvá aj niekoľko minút. Prípadne, keď hľadáš fotografie z dovolenky, tak ich máš roztrúsené a pomiešané. Jednouchý spôsob, ako ich môžeš mať vždy po ruke, je si ich roztriediť do albumov. Táto funkcia umožňuje užívateľom jednoducho nájsť a získať prístup k požadovaným fotkám bez nutnosti prechádzať množstvom nepotrebných fotografií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
 • Najprv si otvor aplikáciu Fotky a prepni na kartu Albumy.
 • V ľavom hornom rohu nájdeš ikonu pluska. Po kliknutí na ňu zvoľ možnosť Nový album.
 • Potom zadaj názov pre nový album a potvrď ho tlačidlom Uložiť. Následne si už vieš vo svojich fotkách nájsť takú, ktorú chceš pridať do albumu. Stačí na ňu prejsť, kliknúť na tri bodky a zvoliť možnosť Pridať do albumu.
 • Teraz si už vieš vybrať do ktorého albumu ju chceš pridať.
pridať do albumu iphone
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak zvážiš, že album už nepotrebuješ, alebo chceš upraviť jeho obsah, stačí ho otvoriť a kliknúť na ikonu troch bodiek v pravom hornom rohu.

Nájdi vždy každú fotografiu, akú potrebuješ

Aplikácia Fotky ponúka užívateľom možnosť, pomocou ktorej vedia jednoducho a rýchlo nájsť požadované snímky a to vďaka funkcii Vyhľadávania, ktorá využíva umelú inteligenciu. Stačí zadať kľúčové slovo alebo frázu a aplikácia okamžite zobrazí všetky súvisiace obrázky.

 • Otvor aplikáciu Fotky a prejdi na kartu Vyhľadávanie.
 • Do vyhľadávacieho poľa zadaj kľúčové slovo alebo kategóriu, ktorú chceš nájsť.
 • Pozri si výsledky vyhľadávania a klepnutím na fotografiu ju vieš zobraziť.
vyhľadávaj fotky
Zdroj: Vosveteit.sk

Uprav čas, dátum aj miesto na fotografiách

Aplikácia Fotky automaticky usporadúva snímky podľa dátumu a miesta, ale tieto údaje však vieš kedykoľvek upraviť, o tomto vie však len málokto.

 • Takto upravíš dátum aj čas: Najprv si nájdi fotografiu, ktorú chceš upraviť. Potom klepni na ikonu Info v dolnom menu. V hornej časti informačného panela klepni na Upraviť. Pomocou hodín a kalendára nastav nový čas a dátum, a potom klepni na Upraviť v pravom hornom rohu, aby si uložili zmeny. Ak by si chcel vrátiť k pôvodnému dátumu a času, jednoducho zopakujte postup a zvoľ si možnosť Obnoviť v pravom hornom rohu.
 • Takto upravíš miesta: Otvor fotografiu a zvoľ ikonu Info. Posuň obrazovku nahor, aby si videl informácie o mieste. Zobrazí sa náhľad mapy s označením polohy. Klepni na Upraviť v pravom dolnom rohu náhľadu. Do vyhľadávacieho poľa zadaj nové miesto a vyber ho zo zoznamu.

Pridaj popisok k fotografiám

Aplikácia Fotky ponúka vstavanú funkciu Označovanie, ktorá umožňuje používateľom kresliť alebo pridávať text k fotografiám.

 • Otvor si požadovanú fotografiu v aplikácii Fotky a klepni na tlačidlo Upraviť.
 • V hornej časti obrazovky klepni na ikonu Označovanie.
 • Na dolnom paneli si vyber farbu a nástroj na kreslenie.
 • Ak chceš pridať text alebo tvary, klepni na ikonu pluska v dolnej časti. Ak sa pomýliš, potras telefónom.
 • Po dokončení úprav klepnite na Hotovo, aby sa uložili zmeny.
 • Ak budeš chcieť odstrániť anotácie, otvor fotografiu, klepni na Upraviť a potom na Obnoviť > Obnoviť na pôvodné.

Obnov náhodne vymazané fotografie

Ak sa ti stane, že omylom vymažeš fotografiu alebo video, nemusíš zúfať. Poľahky ich môžeš obnoviť. Tieto súbory sa automaticky presúvajú do albumu Nedávno vymazané, kde zostávajú 30 dní pred tým, ako dôjde k definitívnemu odstráneniu zo zariadenia.

 1. Po otvorení aplikácii Fotky.
 2. Posuň nadol a nájdi album Vymazané.
 3. Stlačením si zvoľ súbor, ktorý chceš obnoviť, a potom klepni na Obnoviť.
sekcia vymazané
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako skryť album so skrytými fotografiami

Určite máš aj ty v mobile fotky, ktoré nechceš, aby niekto, kto chytí tvoj mobil do rúk, si otvoril a prezeral. Ľahko ich môžeš schovať pred očami cudzích osôb a nižšie sa môžeš pozrieť ako na to.

 • Otvor Nastavenia tvojho mobilu.
 • Ponuku zroluje smerom dole a vyhľadaj aplikáciu Fotky, potom na ňu klepni.
 • Znova zroluj ponuku a vypni možnosť Zobraziť album Skryté. 
album skryté
Zdroj: Vosveteit.sk

Poznal si tieto funkcie aplikácie Fotky v tvojom iPhone telefóne?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre