POZOR! Táto správa ťa môže obrať o peniaze, upozorňuje operátor. Nič neplať, ide o podvod!

Operátor Orange upozorňuje na masívnu kampaň podvodníkov.

POZOR aktualna tema_titulka.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Natrafiť na online podvod nebolo nikdy tak jednoduché, ako je tomu dnes. V priebehu dnešného dňa sme napríklad upozorňovali na masívnu kampaň podvodníkov, ktorí oslovovali potenciálne obete v mene FIO banky. Nielenže ľuďom posielajú falošné SMS správy či e-maily, ale aj telefonujú. Pod rôznou zámienkou sa snažia získať citlivé údaje od obetí vrátane bankových údajov.

Nedávno sme ti dali do pozornosti kampaň útočníkov, ktorým sa podarilo zneužiť legitímnu stránku spoločnosti ZSE. Následne ľuďom vo veľkom posielali e-maily spolu s falošnými faktúrami. Spoločnosť, samozrejme, sa od toho dištancovala.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozor, podvod s falošnými faktúrami udrel znova

Najnovšie začali schránky Slovákov znova zaplavovať falošné faktúry, upozorňuje spoločnosť Orange na sociálnej sieti. Ako takáto faktúra vyzerá, sa môžeš pozrieť nižšie.

podvodna faktura od mobilneho operatora
Zdroj: Facebook (HAKA proti PODVODNÍKOM)

„Upozorňujeme našich zákazníkov na nárast podvodných e-mailov, ktoré sú odosielané v mene našej spoločnosti. E-maily obsahujú prílohy s faktúrami, ktorých otvorením si môžete infikovať svoj počítač, prípadne mobil, či iné zariadenie vírusom. V prípade, že zaznamenáte e-mail s podozrivou adresou odosielateľa alebo faktúru, na ktorej nie sú korektne uvedené alebo chýbajúce údaje, či správny variabilný symbol, odporúčame prílohu e-mailu neotvárať.“, píše operátor na sociálnej sieti.

Ak ti príde do e-mailovej schránky takáto správa, tak najlepšie, čo môžeš spraviť, je ju ignorovať. Ak si si nie si istý, či predsa len nejde o vierohodný e-mail, tak skontroluj odosielateľa správy, či ti faktúru skutočne poslal operátor. Odporúčame ti ale, aby si operátora kontaktoval priamo a informoval sa na vzniknutú situáciu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre