POZOR! Niektorým používateľom posledná Windows aktualizácia spôsobuje problémy s počítačom

Posledná aktualizáciu systému Windows robí mnohým ľuďom vrásky na čele. Spôsobuje im problémy so stabilitou systému.

Windows problem
Zdroj: Roman Samborskyi / shutterstock.com a Hamara / shutterstock.com

Vo všeobecnosti sa odporúča, keď je dostupná aktualizácia pre tvoj smartfón či počítač, aby si ju čo najskôr stiahol do zariadenia a nainštaloval. Nejde tak ani o nové funkcie, ale skôr a bezpečnostné záplaty, ktoré ťa môžu ochrániť pred rôznymi online hrozbami, napríklad kybernetickým útokom.

Niekedy ale „rýchlosť“ môže byť na škodu. Dôvodom je, že niektoré aktualizácie ti môžu rozhádzať počítač a to rôznym spôsobom. Napríklad, že ti bude zamŕzať alebo sekať. Napríklad nedávno sme upozorňovali na aktualizáciu Windows Moment 5, ktorá viacerým používateľom spôsobovala obrazovku smrti. Niečo podobne spôsobuje aj nedávna aktualizácia, ktorú Microsoft uvoľnil pre Windows počítače.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozor na túto aktualizáciu pre Windows, s jej stiahnutím radšej počkaj

Na problém s aktualizáciou pre Windows upozornil samotný Microsoft, ktorý na svojom webe priznal, že niektorým používateľom môže narobiť vrásky na čele.

Ak používate ešte Windows 10, pripravte sa na ďalšie otravné reklamy
Zdroj: Unsplash (engin akyurt,
Clint Patterson), Úprava: Vosveteit.sk

Ide konkrétne o aktualizáciu KB5039302 (OS Build 22621.3810), ktorá spôsobuje používateľom problémy.

„Po inštalácii aktualizácie vydanej 26. júna 2024 (KB5039302) sa niektoré zariadenia nemusia spustiť.“, hlási Microsoft na svojom webe. „Ovplyvnené systémy sa môžu opakovane reštartovať a vyžadovať obnovu, aby sa obnovilo ich normálne používanie.“, dopĺňa gigant.

Microsoft v rámci publikovanej správy ďalej dopĺňa, že tento problém ovplyvňuje hlavne zariadenia využívajúce nástroje virtuálnych strojov a vnorené virtualizačné funkcie, ako sú napríklad CloudPC, DevBox či Azure Virtual Desktop.

„Používatelia edície Windows Home sa s týmto problémom stretávajú menej často, keďže virtualizácia je v domácom prostredí menej bežná.“, hovorí Microsoft na margo domácich používateľov.

Spoločnosť ďalej uvádza, že skúma, čo tento problém spôsobuje. Zároveň hovorí, že na niekoľko dní pozastavuje aktualizácie prostredníctvom služieb Windows Update a Windows Update for Business, kým nedôjde k odstráneniu problémov.

Ovplyvnené verzie systému, u ktorých boli identifikované problémy, sú Windows 11 vo verzii 23H2 a 22H2.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre