APLIKÁCIE A HRYNávody

Poznáte Google Lens? Ponúkame vám niekoľko trikov, ktoré zmenia spôsob, ako využívate telefón

Google Lens je spojenie kamery a umelej inteligencie. Ponúka vám možnosti, ktoré vám niekoľkonásobne uľahčia život..

Google Lens je funkcia, ktorú nájdete na väčšine smartfónov a ak ju nepoznáte, ani neviete o čo prichádzate. V podstate ide o službu, ktorá kombinuje funkciu kamery s umelou inteligenciou a v praxi nám ponúka spôsob, ako si mnohonásobne zjednodušiť život.

Ak ste sa s ňou ešte nestretli, mali by ste to okamžite zmeniť a nižšie vám ukážeme niekoľko trikov, ako z tejto služby dostať maximum. Na čo teda Google Lens slúži?

Prekladanie textu

Google prekladač je oveľa známejšia služba, no počkajte na to, čo Google Lens dokáže. Ak ste v zahraničí, stačí si otvoriť aplikáciu, vybrať z akého jazyka chcete prekladať a potom už len stačí fotoaparát zamerať na nápis, alebo ceduľu, s ktorou ste sa počas dovolenky stretli. Google Lens vám preloží akýkoľvek zahraničný text v reálnom čase a funguje mimoriadne dobre.

Práca s ručne písaným textom

Google Lens dokáže nielen efektívne prekladať, no zvládne aj inú prácu s textom. Už si nemusíte prepisovať poznámky ručne do počítača, stačí ak si namierite fotoaparát na písaný text a ten si môžete okamžite skopírovať do mobilu a poslať ďalej. Digitalizácia textu funguje výborne na tlačenom texte a možno vás prekvapí, ale obstojí aj pri ručne písanom texte. V tomto prípade ale veľa spraví úhľadnosť písma dotyčného človeka.

Google Lens kopirovanie poznamok
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo je to za jedlo?

Možno sa už aj vám stalo, že ste si vyberali v reštaurácii z bohatej ponuky jedál a nemali ste jasnú predstavu o tom, čo vám príde na stôl. Obzvlášť to platí v prípade návštevy zahraničnej kuchyne, no aj v tomto smere vám vie Google Lens pomôcť. Funkcia jedlo vám umožňuje odfotiť buď samotný pokrm alebo menu reštaurácie a vyhľadá vám, čo je to za jedlo alebo prípade vám ukáže rôzne recepty, ako si ho môžete pripraviť aj doma. 

Ako čo najlepšie využiť Google Lens?
Zdroj: Vosveteit.sk

Domáce úlohy

Stretli ste sa s otázkou, na ktorú chcete rýchlo nájsť odpoveď? Google Lens ponúka funkciu domácich úloh, ktorá funguje na podobnom princípe ako ostatné funkcie. Ak namierite kameru na otázku, či už písanú na počítači alebo rukou, Google Lens vám okamžite vyhľadá relevantné odpovede a články k danej téme. Funkcia domáce úlohy funguje nielen na jednoduché otázky, ale aj na matematické rovnice. 

Ako čo najlepšie využiť Google Lens?
Zdroj: Vosveteit.sk

Informácie o produktoch

Google Lens má odpoveď takmer na všetko. Vo všeobecnosti môžeme túto funkciu charakterizovať ako vizuálny vyhľadávač Google. Skúste nasnímať ľubovoľný objekt vo Vašom okolí, a do pár sekúnd sa o ňom dozviete viac. Funkcia dokáže dokonca nie len bližšie charakterizovať nasnímaný objekt, ale aj ho prípadne vyhľadať v obchodoch.

Google Lens vyhladavanie produktov
Zdroj: Vosveteit.sk

Sprievodca o vrecku

Ak ste v cudzom meste a narazíte či už na sochu alebo budovu, resp. iný monument, ktorý Vás zaujme, tak ho oskenujte aplikáciou. Následne Vám Google Lens v priebehu niekoľkých sekúnd vyhodí všetky dostupné informácie ohľadne oskenovaného objektu.

Google Lens informacie o oskenovanom objekte
Zdroj: Vosveteit.sk

Zdieľajte adresy jednoducho a rýchlo

Počas surfovania na internete môžete spustiť Google Lens, namieriť objektív na internetovú stránku a rýchlo si ju tak skopírovať, alebo ju zdieľať s priateľmi. Po označení odkazu zároveň môžete stránku okamžite navštíviť.

Ako čo najlepšie využiť Google Lens?
Zdroj: Vosveteit.sk

Poznáte iné triky a tipy, ako môžete využiť túto aplikáciu? Podeľte sa o ne s nami nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close