Poznáme prvé čísla na koľkých zariadeniach nájdeme už HarmonyOS, ktorý má konkurovať Androidu. Je to málo, či nie?

Huawei sa rozbieha zatiaľ dobre. Hlavná vlna distribúcie HarmonyOS je však ešte predo dvermi.

HarmonyOS
Zdroj: Huawei

Predstavenie operačného systému HarmonyOS pre smartfóny sa odohralo len niekoľko dní. Počas oficiálneho uvedenie OS na trh spoločnosť najmä ukázala, ako môže vyzerať komunikácia naprieč rôznymi zariadeniami. Tá v prípade HarmonyOS zariadení naprieč rôznymi kategóriami produktov je výrazne bohatšou, ako sme aktuálne zvyknutí. Krátko na to sme sa dozvedeli zoznam smartfónov, ktoré majú byť aktualizovanými na nový OS. Na zozname okrem telefónov spoločnosti boli prítomné aj smartfóny Honor.

Podarí sa Huaweiu naplniť ambiciózny plán?

Spoločnosť Huawei v minulosti zdieľala informáciu, že v tomto roku plánuje distribuovať HarmonyOS do približne 300-miliónov zariadení z čoho má byť 200-miliónov smartfónov. Vzhľadom na to, že pomaly, ale isto sa preklápame do druhej polovice tohto roka, tak plán spoločnosti vyzerá odvážne. Rovnako treba dodať, že aktuálne sa neočakáva, že Huawei spustí aktualizáciu svojich zariadení na HarmonyOS mimo domácej Číny. Podľa aktuálne dostupných správ, ktoré kolujú v kuloároch, Huawei tak spraví najskôr v úvode budúceho roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie portál Gizmochina.com poukazuje na správy, ktoré hovoria, že distribúcia HarmonyOS aktuálne prekročila hranicu 10-miliónov zariadení.  Tieto informácie mali okrem iného potvrdiť aj čínski zástupcovia spoločnosti, píše portál. Rovnako treba dodať, že aktuálne je nový OS uvoľňovaný len pre malú časť smartfónov a preto môžeme hovoriť o dobrom štarte spoločnosti Huawei. Ide najmä o zariadenia z produktových rád Mate 40, Mate 30, či Mate X2. V priebehu nasledujúcich týždňov sa však očakáva, že OS bude distribuovaný do desiatok ďalších zariadení čo znamená, že sa pravdepodobne dočkáme skokového nárastu počtu smartfónov s HarmonyOS.

Rovnako treba povedať, že HarmonyOS nie je operačným systémom určeným „len“ pre smartfóny, ale aj pre radu ďalších zariadení naprieč rôznymi kategóriami. Inými slovami, plány spoločnosti v podobe 300-miliónov HarmonyOS zariadení v tomto roku vyzerajú, ak sa nenastane neočakávaná situácia, reálne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre