HuaweiSamsungSpravodajstvoXiaomi

Poznáme najväčšieho predajcu smartfónov za uplynulý kvartál v západnej Európe. Huawei aj naďalej padá

V západnej Európe aj naďalej dominuje Samsung. Xiaomi však raketovo rastie

Spoločnosť Canalys najnovšie zverejnila podrobné štatistiky vývoja predaja smartfónov v západnej Európe. Podľa zverejnených štatistík, najviac sa darilo spoločnosti Samsung, ktorej predaje smartfónov celkovo tvorili 36% všetkých predajov. V porovnaní s minuloročnými predajmi smartfónov za 3. kvartál, predala o 6% zariadení viac.

Darilo sa aj aj spoločnosti Apple, ktorá sa na celkových predajoch smartfónov podieľala 25%. Spoločnosť v porovnaní s rovnakým časovým obdobím minulého roka podrástla o 13%. Jedným z tigrov v západnej Európe je spoločnosť Xiaomi, ktorá rástla až trojciferným číslom, +107%. Oči pre plač však zostali spoločnosti Huawei, ktorá sa mimo domáceho regiónu aj naďalej trápi. Dôvodom sú stále pretrvávajúce sankcie zo strany USA. Predaje smartfónov spoločnosti sa podľa zverejnenej správy prepadli o -32%. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nováčikom, ktorý raketovo rastie, je spoločnosť Oppo, ktorá zvýšila svoje predaje o +942%. Spoločnosť sa na celkových predajoch v západnej Európe však podieľala len 4%. Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť oficiálne vstúpila na trh   na prelome mája a apríla tohto roka, dovtedy v Európe pôsobila v obmedzenom režime.

Čína drží Huawei pri živote

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak spoločnosti Huawei sa v Európe moc nedarí. Výnimkou nie sú ani ďalšie regióny okrem Číny, ktorá drží spoločnosť aj naďalej v hre. Pri pohľade na globálne štatistiky, Huawei je aktuálne 2. najväčším globálnym predajcom mobilných zariadení.

Spoločnosť Canalys v súvislosti s globálnymi štatistikami uviedla:

„Celosvetové dodávky smartfónov dosiahli v Q3 2020 348,0 milióna kusov, čo predstavuje medziročný pokles o 1%. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom sa však zvýšili o 22%. Spoločnosť Samsung opäť získala vedenie, pričom zvýšila objem predajov o 2% na 80,2 milióna kusov. Huawei sa prepadol na druhé miesto s poklesom o -23% na 51,7 milióna kusov. Spoločnosť Xiaomi sa po prvý raz umiestnila na treťom mieste a dosiahla 47,1 milióna predaných kusov so 45% rastom…“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close