Poznáme dátum, kedy pravdepodobne Android 12 príde na verejnosť! Kedy to konečne bude?

Android 12 by mal byť vypustený na verejnosť už o pár týždňov. Pozrite sa na konkrétny dátum, kedy by sme sa ho mohli dočkať!

Android 12
Zdroj: Vosveteit.sk

Okolo operačného systému Android a jeho verzie s číslovkou dvanásť sa v poslednej dobe točí celý svet. Môže za to najmä jeho blížiaci sa príchod do smartfónov, kedy si ho budú môcť konečne otestovať takmer všetci. Tento príchod by mal byť však vo veľmi blízkej dobe, keďže najnovšie informácie poukazujú už na konkrétny dátum. Ide o dátum, kedy Google plánuje vypustiť AOSP, teda Android Open Source Project. A ako je tomu zvykom, táto udalosť prichádza spolu s uvedením vezie systému medzi širokú verejnosť. Podľa najnovších informácií z portálu engadget.com je Android 12 už za rohom.

AOSP bude vydaný už o pár týždňov

Ako sme už spomínali, hlavnou nápovedou pre odhalenie nového Androidu 12 na verejnosť je príchod Android Open Source Project práve pre Android 12. Spoločnosť Google zvykne tieto dve udalosti spájať dokopy, a preto by vôbec nebolo prekvapením, keby sme sa systému s číslovkou dvanásť dočkali už 5. októbra!

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samozrejmosťou však je, že tento deň by bol významným pre majiteľov smartfónov od spoločnosti Google s pomenovaním Pixel. Neočakávame však, že sa majitelia iných smartfónov dočkajú aktualizácie už v takejto blízkej dobe, no i tak sme o krôčik bližšie k získaniu nových funkcií a zmeneného dizajnu, ktorý práve „dvanástka“ ponúka!

Android 12 však nepríde hneď pre každého

I keď bude nový systém už dostupný na smartfónoch z radov Pixel, ostatným výrobcom to môže trvať niekoľko týždňov až mesiacov, kým túto verziu vypustia do svojich zariadení. A zatiaľ čo očakávame, že vlajkové lode mnohých výrobcov nový systém získajú už v priebehu októbra, vieme takmer s určitosťou povedať, že taký juhokórejský Samsung vydáva aktualizácie napríklad až tri mesiace po oficiálnom vydaní systému. Znamenalo by to teda, že majitelia zariadení od Samsungu by svoju aktualizáciu registrovali až na prelome tohto a budúceho roku.

Tak či onak, od oficiálneho vydania Androidu 12 na verejnosť sme už zrejme len pár týždňov. Podľa týchto informácií by sa tak mohol dostať do prvých smartfónov už na začiatku októbra.

Tešíte sa na nový Android 12? A ktorá funkcia systému vás zlákala najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre