SamsungSpravodajstvoXiaomi

Poznáme čísla za 3. kvartál 2021. Podarilo sa Xiaomi v predajoch prekonať Samsung? Budete prekvapený!

Canalys zverejnil štatistiky predajov smartfónov za 3. kvartál 2021.

Spoločnosť Canalys prišla s aktuálnymi štatistikami, ktoré sa venujú predajom smartfónov za uplynulý kvartál. Na tieto dáta mnohí dlho čakali, dôvodom je, že v priebehu 2. kvartálu sa Xiaomi dotiahlo na Samsung a doslova, spoločnosť nemala ďaleko od toho, aby prekonala kórejského giganta. Nehovor viac o tom, že nechala za sebou aj americký Apple. Ako vyzerajú čísla dnes?

Za 3. kvartál 2021 bolo celkovo predaných menej smartfónov

Štatistiky publikované spoločnosťou Canalys odhaľujú, že celkovo bolo v medziročnom porovnaní predaných o 6% zariadení menej. Dôvodom je najmä nedostatok procesorov na trhu, myslia si analytici.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Hladomor po čipoch skutočne prišiel,“ povedal hlavný analytik spoločnosti Canalys Ben Stanton, ktorý ďalej dodal: „Odvetvie smartfónov sa snaží maximalizovať výrobu zariadení čo najlepšie. Na strane ponuky výrobcovia čipových súprav zvyšujú ceny, aby odradili od nadmerného objednávania v snahe preklenúť priepasť medzi dopytom a ponukou.“

Prejdime však k samotným výsledkom, ktoré ukazujú, že hoci Xiaomi v jednom momente minulého kvartálu na krátko predbehlo v predajoch Samsung, tak celkové prvenstvo za 3. kvartál, si uchmatol kórejský výrobca smartfónov. Tomu sa dokonca podarilo v celkových číslách predať o 9% viac smartfónov, ako čínskemu tigrovi. Xiaomi však neskončilo druhé, ale tretie. Ako môžete nižšie vidieť, tak americký Apple chytil druhý dych a dokonca sa spoločnosti podarilo predať o 3% smartfónov, ako tomu bolo v rovnakom sledovanom období minulého roka. Rovnako sa darilo aj spoločnostiam vivo a Oppo, ktoré predali zhodne o 1% zariadení viac ako rok dozadu a zároveň, pokryli rovnako po 10% trhu.

Canalys predaje smartfonov 3. kvartal 2021
Zdroj: Canalys

Štatistiky zároveň ukazujú, že jediná spoločnosť Xiaomi, si nepolepšila, ale ani nepohoršila v porovnaní s 3. kvartálom 2020. Očakávali ste takéto výsledky? Podarí sa podľa vás spoločnosti preklopiť misku váh v štvrtom kvartáli na svoju stranu? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close