SamsungSpravodajstvo

Poznáme cenu smartfónu Samsung Galaxy Note 10! Fanúšikov juhokórejského giganta zrejme poteší

Nová generácia ponúkne za podobnú cenu o čosi viac, ako jeho predchodcovia

Do odhalenia nového vlajkonosiča Samsung Galaxy Note 10 nám zostáva necelý mesiac a na povrch sa dostávajú stále nové a nové informácie, ktoré čiastočne prekvapujú celý technologický svet. Najnovšie správy pochádzajúce z nemeckého portálu Winfuture.de poukazujú na cenovku budúcich zariadení od Samsungu v rámci EÚ a musíme povedať, že Samsung zvolil v tomto prípade celkom dobrú taktiku.

Cenovka zostáva pomerne taká istá

Ako uvádza portál Winfuture.de, „lacnejšia“ verzia Samsungu Galaxy Note 10 s 6,3-palcovou obrazovkou by mala začínať na úrovni 999 eur, podobne ako minuloročný model. Na rozdiel od svojho predchodcu však má byť základný model vybavený už 256GB interným úložiskom, narozdiel od 128GB úložiska, ktoré ponúkala základná verzia modelu Galaxy Note 9. Nemecký technologický portál ale nevylúčil možnú existenciu menšieho a lacnejšieho 128GB modelu, ktorý by mohol byť limitovaný pre vybrané regióny.

Samsung Galaxy Note 10+

Cenovka väčšieho modelu Galaxy Note 10+ by sa mala podľa nemeckého portálu začínať na úrovni 1149 eur, čo je na tak obrovský smartfón pomerne slušná cenovka. Keďže má smartfón disponovať až 6,7-palcovým Dynamic AMOLED displejom, štvoritým fotoaparátom, UFS 3.0 úložiskom, 12GB RAM a novou technológiou Sound od Display, je cenovka nastavená celkom nízko. Ak si ho porovnáme s takmer rok starým konkurentom iPhone XS Max, nový kúsok od Samsungu bude mať určite navrch hneď v niekoľkých oblastiach.

Niekoľko mesiacov sa povráva aj o modeloch s 512GB, prípadne s 1TB úložiskom, ako aj o modeloch s 5G modemom, ktoré budú zrejme limitované iba pre vybrané trhy. Ceny takýchto modelov zatiaľ nevieme, no v prípade klasického Galaxy Note 10 sa môžme odrážať od minuloročných cien. Na ceny ostatných modelov si musíme počkať ešte necelý mesiac.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close