SpravodajstvoXiaomi

Pozeráte sa po novom 5G smartfóne? Táto spoločnosť sa práve stala celosvetovo najpopulárnejšou v tejto oblasti!

Čínska spoločnosť Xiaomi si na konto pripisuje ďalší úspech, a tým je celosvetové prvenstvo v predajoch 5G smartfónov na trhu.

Smartfóny s 5G pripojením sa stávajú čoraz lepšou voľbou v porovnaní so 4G smartfónmi na trhu. Nové technológie postupujú míľovými krokmi a už čoskoro sa môže stať, že nové rýchlejšie pripojenie piatej generácie bude dostupné aj u vás. Navyše pre výrobu novších mobilných čipsetov sú práve tie s dostupnou 4G konektivitou nedostatkovým tovarom, už čoskoro sa môže ich cena zvyšovať a smartfóny s len 4G konektivitou už v blízkej dobe nemusia byť dostupné. Zdá sa teda, že čas pre kúpu 5G smartfónov nastal práve teraz a ak premýšľate nad tým, ktorý smartfón si kúpiť, odpoveď nám prináša portál Gizmochina.com.

Xiaomi sa stáva svetovou jednotkou medzi 5G smartfónmi

Po početných úspechoch v predajoch nielen smartfónov, ale i produktov chytrej domácnosti a ďalších doplnkov si Xiaomi pripisuje na účet ďalšie prvenstvo. Čínsky gigant nás prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na sociálnej sieti Twitter určeného pre Indiu informoval o svojom obrovskom úspechu.

Prvé miesto v predajoch 5G smartfónov na celom svete si isto zaslúži. Spoločnosť dokázala na trh priniesť hneď niekoľko atraktívnych modelov, ktoré by stáli za hriech. Ak teda zvažujete, ktorý smartfón s pripojením piatej generácie si kúpiť, Xiaomi je isto dobrou voľbou.

Smartfóny s pripojením piatej generácie už dávno nemusia byť drahé

S rozširujúcim sa pripojením 5G klesajú pomaly i ceny smartfónov. Takýto spôsob pripojenia sa dostáva i do nižšej triedy smartónov. Pripojenie piatej generácie teda už nie je výsadou len vlajkových smartfónov. Ktoré modely sa teda vyplatia v súčasnosti kúpiť? Xiaomi ponúka hneď niekoľko alternatív.

Najdostupnejšími smartfónmi s ponukou pripojenia piatej generácie sú modely Redmi Note 10 5G, resp. jeho verzia v inom kabáte pod menou Poco M3 Pro. Oba modely zdieľajú tú istú výbavu a poháňa ich čipset MediaTek Dimensity 700. Cenou pod 200€ sa však nenechajte zmiasť. Smartfóny sa dokážu vyrovnať i drahším zariadeniam najmä v oblasti fotografie a výdrže batérie.

Drahšou alternatívou zo súčasných noviniek je model Poco F3 či Mi 11 Lite 5G. Cenovo ide o zariadenia v oblasti okolo 350€. A i keď model od Poco ponúka takmer vlajkový Snapdragon 870, tak i Mi 11 Lite 5G so Snapdragonom 780G má svoje prednosti v oblasti fotografie a kompaktných rozmerov.

Ak by ste plánovali siahnuť po vlajkových smartfónoch, k dispozícii je tu stále tohtoročný Mi 11, Mi 11i či dokonca prémiový Mi 11 Ultra. Ak by vás predsa len zaujímalo niečo extra, už čoskoro ku nám má prísť i 5G model so selfie kamerou pod displejom, Xiaomi MIX 4.

Tak čo, vlastníte už svoj 5G model? A aké zariadenie ste zvolili, prispeli ste do štatistík Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close