Používateľov Samsung smartfónov môže čakať veľká zmena: Nahradí Google iná služba?!

Samsung môže vymeniť Google za iný vyhľadávač. Zvažuje tak možnosti AI, ktoré vyhľadávače na trhu ponúkajú.

Vyhladavac Google_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Smartfóny od spoločnosti Samsung patria medzi najpopulárnejšie Android zariadenia na trhu. Juhokórejský výrobca si na telefónoch dáva záležať, pričom vsádza najmä na kvalitnú výbavu, no aj iné súčasti. Okrem toho je jeho kľúčovým prvkom aj strategické partnerstvo s niekoľkými spoločnosťami, čoho je výsledkom aj prísľub využívania Snapdragonov na celosvetovom trhu pre najbližšie roky v sérii Galaxy S. Smartfóny od Samsungu však vo veľkej miere vsádzajú aj na partnerstvo s Googlom, ktorý im dodáva množstvo služieb a aplikácií. Teraz nás však portál androidauthority.com informuje o tom, že takémuto partnerstvu by mohol byť koniec. Juhokórejský gigant totiž podľa všetkého zvažuje partnerstvo s Microsoftom, najväčším rivalom Googlu najmä v jednej oblasti.

Vymení Samsung Google za Bing?

Rivalita medzi Googlom a Microsoftom v oblasti integrácie AI do svojich nástrojov je skutočne viditeľná. Zatiaľ čo Microsoft do svojho vyhľadávača Bing dokázal zakomponovať AI chatbota od spoločnosti OpenAI, Google sa pustil vlastnou cestou, no s vývojom svojho chatbota s názvom Bard výrazne zaostáva. Zdá sa teda, že sa Samsung rozhodol zmeniť vyhľadávač, ktorý ponúka v rámci svojich smartfónov a pre komfort používateľov zvažuje prechod na Bing.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Používatelia smartfónov od spoločnosti Samsung by teda vo vyhľadávači mohli naraziť na integráciu AI, ktorá by im pomáhala pri základných činnostiach. Problém z tohto však vidí skôr Google, ktorý zo zmuvy so Samsungom ťaží až 3 miliardy dolárov. Aj z tohto dôvodu teda Google pravdepodobne mení svoju stratégiu a má o dôvod viac k tomu, aby integráciu AI do svojho vyhľadávača dokončil čo najskôr. Najnovšie tak máme aj informácie o tom, ako túto správu berie Google a akými prostriedkami si nechce ponechať Samsung na svojej strane.

Google už pracuje na nových projektoch

Pokrok spoločnosti Microsoft a ich vyhľadávača Bing nenecháva Google chladným. Už teraz vieme, že americký gigant pracuje na projekte, ktorý sa nazýva Magi. Ten má zahŕňať vyhľadávač, ktorého súčasťou je aj AI. Aktuálne nevieme, akým spôsobom bude tento projekt fungovať a aký bude jeho výsledok. Spoločnosť Google ním však chce priniesť revolúciu medzi svoje produkty a poraziť Microsoft, ktorému sa v tejto oblasti náramne darí. Novým projektom by tak mohol očariť aj Samsung, ktorý by nakoniec spoluprácu s Googlom ponechal.

samsung galaxy s23+ Displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Google však toho má mať v zálohe oveľa viac, pričom bližšie by nám nové projekty vrátane tých, ktoré budú obsahovať AI, mohol predstaviť počas blížiacej sa konferencie. Konferencia Google I / O 2023 prebehne už prebehne už 10. mája. V rámci nej čakáme na priblíženie nového Androidu 14, no aj na nové produkty.

Myslíte si, že by Samsung mohol vymeniť Google za Bing? Privítali by ste to? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre