Používatelia Xiaomi hlásia: “Aplikácia MSA prestala fungovať“ Ako túto chybu možno opraviť?

Nejde len o problém Xiaomi telefónov, ale o globálny problém Android smartfónov ako takých.

MSA Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

V posledných dňoch sa mohli používatelia Xiaomi smartfónov stretnúť s chybovou hláškou „Aplikácia msa prestala fungovať…“. Prečo sa to stalo a čo to vlastne je?

Hneď v úvode treba povedať, že nejde len o problém smartfónov Xiaomi, ale o globálny problém spôsobený chybou Androidu ako takého. V prípade Xiaomi zariadení sa tento problém prejavoval však v podobe pádov aplikácií spolu s hláškou o páde aplikácie MSA.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Používatelia sa s touto chybou môžu (mohli) stretnúť viac menej pri používaní viacerých aplikácií, napríklad pri práci s prehliadačom Chrome a podobne. Prečo však dochádza k tejto chybe?

Čo spôsobuje chybovú hlášku MSA aplikácie?

Google niekoľko dní dozadu priznal problémy s aplikáciou Gmail a ďalšími. Hoci to na prvý pohľad môže vyzerať, že ide o dva rôzne problémy, tak skutočnosť je úplne iná. Problém, ktorý spôsoboval pády Google aplikácií je prepojený aj s chybovou hláškou MSA.

„Problém s Gmailom bol vyriešený. Ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti a ďakujeme vám za trpezlivosť a nepretržitú podporu. Uisťujeme vás, že spoľahlivosť systému je v spoločnosti Google najvyššou prioritou a neustále zlepšujeme naše systémy,“ písala spoločnosť Google ešte začiatkom týždňa prostredníctvom platformy Workspace Status Dashboard.

Problém ako taký sa schovával v systéme Android System Webview. Ide o systémový prvok Androidu, ktorý umožňuje vykresľovať webový obsah. Našťastie chyba bola už medzičasom odstránená a všetko sa pomaly, ale isto vracia do normálu. Treba však dodať, že ak sa aj naďalej stretávate s týmto problémom, tak je potrebný manuálny zásah v podobe aktualizácie problémových aplikácií prostredníctvom Google Play (ak je aktualizácia dostupná/ak nemáte zapnuté automatické aktualizácie) a aktualizácie samotného Android System Webview. Urobiť tak môžete pomocou odkazu nižšie, ktorý vedie do obchodu Google Play.

Android System WebView
Android System WebView
Developer: Google LLC
Price: Free

Pevne veríme, že pomocou tipu vyššie sa vám podarilo vyriešiť problémy s pádmi MSA a ďalšími aplikaćiami, s ktorými ste sa stretávali.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre