SpravodajstvoXiaomi

Používatelia po aktualizácii na MIUI 12.5 hlásia problémy s tmavým režimom: Ako ich vyriešiť?

Nadstavba MIUI 12.5 mala byť bezchybnou, no predsa len v sebe nejaké problémy nesie. Tmavý režim systému sa však dá jednoducho opraviť.

Xiaomi smartfóny so svojou nadstavbou MIUI sa v poslednej dobe nie príliš pozitívne preslávili pre početné problémy so stabilitou systému. Problémom však bola adaptácia na Android 11 a čínsky gigant spolu s developerským tímom MIUI prisľúbili, že s verziou MIUI 12.5 problémy zmiznú. A i keď sú ohlasy z aktualizácie na najnovšiu „polovičnú“ nadstavbu zväčša pozitívne, našli sa v nej i problémy. Jedným z nich je napríklad nesprávne zobrazovanie niektorých aplikácií v tmavom režime. I tento problém má však svoje riešenie, na ktoré poukazuje portál Piunikaweb.com.

Ako sa problémy s tmavým režimom prejavujú

Nadstavba MIUI 12.5 v sebe skrýva tzv. Dark Mode 2.0, ktorý bol predstavený vo verzii MIUI 12. Ide o vylepšený tmavý režim v smartfónoch, ktorý umožňuje napríklad i zapínanie tmavého režimu v aplikáciách, ktoré ho prirodzene nepodporujú.

Výraznými aplikáciami, ktoré vo veľkom využívajú tmavý režim, sú aplikácie Facebook, Messenger a taktiež Snapchat. A zatiaľ čo prvé dve aplikácie od spoločnosti Facebook tmavý režim natívne podporujú, aplikácia Snapchat ho stále jednoducho nepodporuje. Tmavý režim sa však po aktualizácii na MIUI 12.5 dokáže v aplikáciách správať neprirodzene, no ide len o občasný jav.

Tmavý režim MIUI 12.5 problém
Chyba zobrazovania tmavého režimu sa objavuje len občasne.
Zdroj: Piunikaweb.com

Riešenie chyby z MIUI 12.5 je však jednoduché

Riešenie nesprávneho zobrazovania tmavého režimu v smartfónoch bežiacich na MIUI 12.5 je jednoduché. Mnohí z vás nechali zapnuté vynútenie tmavého režimu pre aplikácie, pritom už tmavý režim natívne podporujú. V konečnom dôsledku sa tieto dva režimy stretnú a vytvoria nesprávne zobrazenie. Odporúča sa pre spomínané aplikácie vynútenie tmavého režimu v nastaveniach vášho smartfónu vypnúť.

Čo sa však týka aplikácie Snapchat, ktorá stále neponúka tmavý režim pre všetkých, problém je spôsobený zlou optimalizáciou vynútenia tmavého režimu pre aplikáciu. Ak vám teda niektorá z vašich aplikácií nabudúce vytvorí efekt ako na snímke vyššie, skúste vypnúť tmavý režim spustený vo vašich nastaveniach pre konkrétne aplikácie.

Využívate tmavý režim vo vašom Xiaomi? A stalo sa vám, že by sa vám v niektorých prípadoch zle zobrazoval? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close