ANDROIDAppleSpravodajstvo

Používatelia iPhone smartfónov majú väčšiu šancu zamestnať sa, tvrdí najnovšia štúdia: Prečo tomu tak je?

iPhone môže znamenať väčšiu šancu zamestnať sa či mať vyšší plat. Pozrite sa, prečo na vašom smartfóne záleží a ako to ovplyvňuje váš život.

Súboj medzi fanúšikmi smartfónov od spoločnosti Apple a modelov s Androidmi je nekonečný. Každé zariadenie ponúka iné softvérové či hardvérové možnosti a vybrať si, ktorý model je nakoniec lepší, môže byť komplikované. Aj napriek tomu sa tejto problematike venuje viacero štúdií, pričom tá najnovšia nám priniesla prekvapivý výsledok. Používatelia iPhone smartfónov majú väčšiu šancu nájsť si prácu, no zo štúdie vyplynulo aj niekoľko ďalších zaujímavých výsledkov. Tie nám zhrnul portál andro4all.com a či už patríte do tímu iPhonov alebo Androidov, pozrite sa s nami na zaujímavý prehľad najnovšej štúdie medzi týmito dvoma protipólmi na trhu.

Na smartfóne bezpochyby záleží

Zatiaľ čo ešte niekoľko rokov dozadu bolo prestížou vôbec vlastniť inteligentný telefón, tak dnes sa skôr používatelia dohadujú o tom, kto má viac prestížny smartfón. A aj keď to nemusíme robiť vedome, tak podvedome dokážeme ľudí súdiť na základe toho, aké majú zariadenie. Práve toto vyplýva z prieskumu, ktorý tvrdí že približne 72% smartfónov na trhu využíva operačný systém Android. Šéfovia rôznych spoločností však preferujú prijať takého človeka, ktorý využíva iPhone od spoločnosti Apple.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 14 a iPhone 14 Plus_uvodny
Zdroj: Apple

Čo presne stojí za týmto výsledkov môžeme len odhadovať. Jednou z možností je však pocit, že iPhony sú spoľahlivejšie z hardvérového hľadiska a šéfovia preferujú spoľahlivých zamestnancov, ktorí vedia, čo si vyberajú. Ďalšou možnosťou je tiež fakt, že väčšina šéfov využíva iPhone a vzhľadom k softvérovej kompatibilite si skôr vyberú uchádzača, ktorý bude mať kompatibilné zariadenie. Na druhú stranu však šéfovia, ktorí využívajú Android smartfón, nemajú tendenciu vyberať si zamestnancov aj na základe ich telefónu. Takýchto šéfov je však menej a väčšina z nich využíva práve smartfóny od spoločnosit Apple.

iPhone môže znamenať aj vyšší plat

Prieskum, ktorý sa vykonával v rámci Severnej Ameriky tvrdí, že majitelia iPhonov vedia aj získať vyšší plat. Pre porovnanie, priemerný používateľ Andorid smartfónu dokáže za rok zarobiť približne 48 296 amerických dolárov. Používateľ iPhone smartfónu však vie zarobiť ročne o niekoľko tisíc viac, v priemere teda 52 956 amerických dolárov. Prieskum bol však vykonávaný v Severnej Amerike a tieto hodnoty sa môžu u nás výrazne líšiť.

Okrem toho z prieskumu vyplynulo aj viacero ďalších faktov, ktoré definujú priemerných používateľov iPhonov či Androidov. Nižšie sa môžete pozrieť na niektoré z nich.

  • Používatelia iPhonov bývajú vo väčšine viac verní svojej značke. Vo svete Androidov existuje viacero rôznych zariadení, medzi ktorými používatelia radi experimentujú
  • Smartfóny zo série iPhone využívajú väčšinou mileniáli. Androidy sú populárne medzi generáciou Z
  • Generácia Z je so značkou svojho telefónu najviac spokojná
  • Používatelia iPhonov trávia priemerne pred obrazovkou svojho smartfónu viac času

O tom, či je táto štúdia pravdivá, môžeme len špekulovať. Okrem iného sa konala v rámci USA, kde je dominancia značky Apple výraznejšia. Niečo na nej predsa len môže byť, no výber smartfónu má byť nakoniec na vás a vašich preferenciách.

Patríte medzi používateľov iPhone smartfónov alebo ste skôr fanúšikmi Androidov? A myslíte si, že táto štúdia odráža realitu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close