Používatelia Android smartfónov sa tento rok dočkajú zjednodušenia funkcie eSIM: Výmena smartfónov bude oveľa ľahšia!

Karty eSIM si po novom budeme môcť prenášať medzi smartfónmi rýchlejšie a jednoduchšie. Android získa novú funkciu pre ich prenos.

SIM karta
flickr.com (Simon Yeo) (CC BY 2.0)

Spoločnosť Google stojí za viacerými populárnymi produktami na trhu vo svete technológií. Príkladom je aj operačný systém Android, ktorý dnes dokážeme nájsť celkovo až v 80% všetkých smartfónov. Populárny operačný systém sa však neustále vyvíja a získava nové funkcie, pričom aktuálne sa môžeme pozrieť na ďalšiu novinku, ktorú do systému prináša spoločnosť Google. Toto vylepšenie sa má týkať vylepšenia pre funkciu eSIM, teda embedded SIM. Táto vložená karta SIM už dnes dokáže nahradiť klasické fyzické plastové SIM karty, no stále sa má v čom dolaďovať. Portál androidauthority.com nás tak teraz informuje o tom, že operačný systém od Googlu má zapracovať na vylepšení možnosti preniesť si eSIM kartu do nového telefónu.

Výmena Android smartfónu s eSIM bude jednoduchšia

Technológia eSIM sa rýchlo šíri medzi používateľmi aj vďaka tomu, že sa na trhu nachádza veľké množstvo smartfónov, ktoré túto technológiu podporuje. Okrem toho sa pomerne dobre uchytila u mobilných operátorov a v budúcnosti by mohla úplne vytlačiť klasické plastové karty zo smartfónov. Stále je však ešte čo dolaďovať, čo si uvedomuje aj Google. Operačný systém Android tak má uľahčiť používateľom využívanie takýchto kariet, čo spoločnosť len nedávno odhalila.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľkou nevýhodou eSIM bol totiž doteraz spôsob, akým sa takáto karta prenášala do nového telefónu. Proces to bol pomerne komplikovaný, pričom po novom sa v rámci systému Android prenesie eSIM do druhého zariadenia prakticky okamžite. Prenos má byť rýchly a jednoduchý, a Google má tak za cieľ spopularizovať túto technológiu medzi používateľmi o niečo viac. O takejto možnosti sa už na začiatku tohto roka špekulovalo a aktuálne sa dozvedáme, že sa má stať už v priebehu roka skutočnosťou.

Jednoduchá výmena eSIM aj v Európe

Využívanie eSIM v smartfónoch však nie je len na spoločnosti Google, keďže túto funkciu musia podporovať aj mobilní operátori. Jednoduchá výmena eSIM medzi Android smartfónmi tak musí byť schválená aj z ich strany a očakávali by sme, že najskôr sa takáto možnosť vyskytne v rámci USA alebo Číny. Spoločnosť Google však potvrdila, že prvým operátorom, ktorý bude novou možnosťou disponovať, bude Deutsche Telekom. Nemecká divízia spoločnosti Telekom, ktorá pôsobí aj na našom trhu, sa tak priblíži k spopularizovaniu eSIM medzi používateľmi.

V súčasnosti nemáme žiadne konkrétne informácie o tom, kedy sa táto jednoduchšia možnosť prenosu eSIM medzi smartfónmi má dostať na verejnosť. Oficiálne informácie udávajú, že sa tak stane neskôr počas tohto roka. Zmenu by sme tak mohli pocítiť aj na Slovensku, no najskôr o niekoľko mesiacov.

Využívate vo vašom smartfóne možnosť eSIM? Alebo stále preferujete klasické plastové karty SIM? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre