Používate Telegram? Aktualizácia aplikácie prináša viacero vylepšení. Tu je ich kompletný prehľad

Telegram dostal do vienka viacero nových funkcií. Napríklad ide o možnosť vlastných reakcií na správy, možnosť pridania videa do príbehu a ďalšie.

Telegram aplikacia titulka
Zdroj: BigTunaOnline / Shutterstock.com

Telegram je pomerne známa aplikácia, ktorá slúži primárne na to, aby sme sa mohli spojiť s našimi priateľmi a známymi. No má viacero funkcií, ktoré majú prvky sociálnej siete. Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko vylepšení aplikácie, ktoré vývojári aplikácie predstavili v uplynulých dňoch.

Telegram dostal viacero nových funkcií. Tu je ich prehľad

Podobné kanály

V práve tejto aktualizácii budete schopní nájsť podobné kanály, aké sledujete. Ako však presne táto funkcia funguje? Je to pomerne jednoduché. Ako náhle sa pripojíte k nejakému kanálu ako je napríklad Telegram, zobrazia sa vám účty podobné účty. Samozrejme, Telegram vám nebude navrhovať účty, ktoré sú nastavené ako súkromné. Ako táto funkcia vyzerá, sa môžete pozrieť v náhľade nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Telegram podobne kanaly
Zdroj: Telegram

Repostovanie príbehov

Ak chcete repostnúť príbeh vášho kamaráta alebo nejakého vášho obľúbeného kanálu, tak teraz tak môžete spraviť pomocou dvoch kliknutí. Okrem iného, ak sa rozhodneme pre repostnutie príbehu, Telegram vám umožní pridať do príbehu nejaký text alebo zvuk. Samozrejme, repostnúť sa dajú len verejné videá.

Repostovanie príbehu je jednoduché, stačí stlačiť šípku zdieľať a následne si dokonca môžete aj vybrať komu všetkému umožníte, aby videl práve tento repost.

Pridanie video správy na oživenie vášho príbehu

Predstavte si, že ste v situácii, kedy chcete urobiť príbeh na platformu Telegram, no uvedomíte si, že niečo tam predsa len chýba. Telegram vám umožní príbeh oživiť videom. S videom sa dokážete naozaj vyhrať, ak máte záujem. Môžete ho napríklad ľubovoľne orezať alebo mu vybrať miesto na obrazovke, kde sa vám hodí najviac.

telegram pridanie videa do pribehu
Zdroj: Telegram

Ak chcete nahrať video správu, nájdite si ikonku kamery tá by sa mala nachádzať v pravom dolnom rohu, ktorú si viete zvoliť, keď editujete svoj príbeh. Podržte videový záznam v dolnej časti obrazovky, ak si želáte znížiť poprípade zvýšiť zvuk.

Štatistiky príbehov

Po novej aktualizácii používatelia majú možnosť zistiť, aký úspech mal ich posledný príbeh. Čo všetko však obsahuje pojem „štatistika„? Odteraz viete pozrieť, koľko ľudí napríklad váš príbeh videlo, koľko ľudí daný príbeh zdieľalo a koľko ľudí naň reagovalo. Telegram vám vytvorí aj graf kde všetky tieto údaje s prehľadom uvidíte a jasne zistíte, ktorému príbehu sa najviac darilo a následne viete zvážiť, aké typy príbehov sa vám oplatí vytvárať, poprípade viete nejaké nápady vypustiť a nahradiť ich lepšími ktoré budú mať väčší dosah a viac označení „Páči sa mi to„, ak vám práve na tom záleží.

Telegram statistiky pribehov
Zdroj: Telegram

Farby pre profily

Táto funkcia je dostupná len pre ľudí, ktorí majú Telegram premium. Doteraz si boli takýto používatelia schopní zvoliť farbu, napríklad pre ich meno poprípade linky ktoré poslali. Avšak teraz budú mať používatelia možnosť vybrať farebnú kombináciu podľa vlastných predstáv s logami, aby váš profil vynikol.

Tapety

Používatelia Telegram premium môžu zvoliť takú istú tapetu nielen pre seba, ale aj pre tú druhú stranu, napríklad kamaráta. Avšak stále platí, že ktokoľvek si môže nastaviť vlastné tapety pre rôzne konverzácie. To znamená že každú konverzáciu viete ľahko rozlíšiť.

Z hlasovky do textu

V minulosti táto funkcia bola dostupná len pre premium používateľov, znamenalo to, že zvukovú stopu Telegram preložil do správy. Dokonca aj prekladaný zvuk sa dal preložiť do druhého jazyku. Vďaka novému updatu sú odteraz všetci používatelia schopní využiť takúto funkciu 2x do týždňa. Stačí len keď stlačia na ikonku „A„.

Telegram prelozenie hlasovky do textu
Zdroj: Telegram

Vlastné reakcie

Akonáhle používatelia kliknú na správu, zobrazia sa im možnosti reakcie na správu. Reagovať môžu vybraním emotikonu v ponuke. Používatelia si vedia pridať ale aj vlastné emotikony. Viete získať 1 reakciu za každú získanú úroveň.

Telegram vlastne reakcie
Zdroj: Telegram

Ďalšie funkcie

Medzi ostatné funkcie patrí aj to, že Telegram je schopný detegovať kódovací jazyk a zviditeľniť syntax v správach.

V skupinách si odteraz viete uložiť predvoľbu zobrazenia na zobrazenie „ako správu“ alebo „ako tému„. A pri opätovnom spustení skupiny, sa to ukáže podľa zvolenej voľby.

Vývojári Telegramu vás potešia aj novou animáciou. Samo-vymazávajúce správy majú odteraz úžasný efekt. Keď im vyprší časovač, tak sa správa rozplynie na milión pixelov a navždy zmizne.

Vyššie popísané funkcie sú dostupné pre používateľov Androidu a iOS. Vývojári aplikácie hovoria, že ak máte stiahnutú aplikáciu z ich stránky, tak nové funkcie sú už k dispozícii. V prípade, ak aplikáciu máte stiahnutú z obchodu s aplikáciami, tak môže niekoľko dní trvať, kým bude dostupná aktualizácia cez obchod.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre