APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Posledná aktualizácia prehliadača Chrome prináša razantné zlepšenie výkonu vrátane nových funkcií

Google posúva prehliadač Chrome výrazne dopredu. Nielenže je rýchlejším, ale pribudli aj nové funkcie. S distribúciou aktualizácie začína v týchto dňoch

Spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu informuje, že začína s distribúciou aktualizácie pre internetový prehliadač Chrome. Aktualizácia je však o niečo významnejšou, ako v prípade iných aktualizácií. Dôvodom je, že prináša razantné vylepšenie výkonu, píše spoločnosť vo svojom blogu.

Chrome je opäť o niečo rýchlejší

Prehliadač Chrome by podľa publikovaných správ mal byť o 25% rýchlejším pri spúšťaní. Rovnako zrýchlenia sa dočkalo aj načítavania stránok, ktoré by malo byť rýchlejšie o 7%.

„Prehliadač Chrome sa teraz spúšťa až o 25 percent rýchlejšie, načítava stránky až o 7 percent rýchlejšie pričom spotrebúva menej energie a RAM ako predtým.“ píše Google.

Čerešničkou na torte je, že pomocou optimalizácie procesov na pozadí sa podarilo zredukovať spotrebovanú energiu, vďaka čomu sa výrazne predĺži výdrž batérie notebookov, píše Google.

Nové funkcie

Spoločnosť ďalej informuje aj o nových funkciách. Jednou z nich je lepšia správa otvorených okien. Ako môžete vidieť nižšie, tak v prehliadači pribudla vedľa možnosti minimalizácie okna nová ikona, v rámci ktorej môžete prehliadať otvorené okná, prípadne v nich vyhľadávať otvorené stránky. Ide o vcelku užitočnú funkciu, ktorú oceníte pri práci s viacerými kartami súčasne.

Ďalšou novinkou je možnosť nových interakcií priamo z omniboxu (pozn. redakcie: ide o miesto kde zadávate URL adresu). Google píše, že zatiaľ sprístupňuje možnosť odstránenia histórie prehliadania. Neskôr by mali však pribudnúť aj ďalšie možností interakcií. Funkcia je zatiaľ dostupnou len v desktopovej verzii aplikácie.

Chrome_interakcie z omniboxu
Zdroj: blog.google.com

Google ďalej upozorňuje, že v prehliadači čoskoro nájdeme novú sekciu s nedávno otvorenými kartami, ktorá má primárne slúžiť na organizáciu činností. Napríklad ide o plánovanie jedla, darčekov, dovolenky a podobne. Spoločnosť ďalej vysvetľuje, že funkcia bude fungovať na tom princípe, že ak ste napríklad vyhľadávali dovolenky, tak v rámci danej sekcie uvidíte súvisiace stránky, ktoré ste navštívili pričom, iné webstránky budú odfiltrované.

Chrome_nova karta historiou navstivenych kariet podla oblasti prehliadania internetu
Zdroj: blog.google.com

Spoločnosť dodáva, funkcia bude najprv dostupnou pre oblasť nakupovania a neskôr aj pre ďalšie odvetvia.

Google v závere prezrádza, že nová verzia prehliadača by mala byť dostupnou pre širokú verejnosť v priebehu najbližších dní, až týždňov..

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close