SpravodajstvoXiaomi

Populárny model od Xiaomi opäť explodoval: Čo sa stalo a ako sa k tomu spoločnosť vyjadrila?

Xiaomi 11 Lite NE 5G expolodoval používateľovi v Indii. Našťastie však tento výbuch nikomu neublížil na zdraví.

Prípady s problémovými smartfónmi na trhu sú čoraz častejšie, pričom občas sa stane, že sa do predaja dostane aj chybný kus. V priebehu posledných rokov sme teda mohli byť svedkami toho, že sa niektoré telefóny dokázali vznietiť a spôsobiť rôzne škody. Pár prípadov sa spája aj s čínskou spoločnosťou Xiaomi, ktorá sa k väčšine prípadov aj vyjadrila a priniesla vysvetlenie problému. A rovnako sa stalo aj v prípade explózie ďalšieho zariadenia, ktorá sa udiala v Indii. Bližšie informácie k prípadu nám priniesol portál timesnownews.com a predtým, než začnete panikáriť, tak vás ubezpečíme, že máme pre vás dobré správy.

Xiaomi 11 Lite NE 5G explodoval mimo pripojenia k nabíjačke

Z bezpečnostných dôvodov sa neodporúča nabíjať si smartfón v našej blízkosti a už vôbec nie v prípade, že máme tento telefón pri hlave počas spánku. Nabíjanie je totiž miestami nebezpečný proces najmä v prípade, že ide o chybný model či poškodené zariadenie. Telefón tak môže explodovať a spôsobiť požiar, čo sa stalo aj v prípade smartfónu indického používateľa, ktorý využíval model Xiaomi 11 Lite NE 5G. V prípade tejto explózie sa však telefón nenachádzal na nabíjačke, k explózii teda prišlo samovoľne. Video si môžete pozrieť na Instagrame.

Používateľ tak nahlásil svoj problém divízii Xiaomi India, ktorá začala prešetrovanie situácie. Samovoľná explózia zariadenia totiž nie je niečo, čo by sa malo diať v prípade akéhokoľvek telefónu. Xiaomi 11 Lite NE 5G je pritom nový model, ktorý prišiel na trh v roku 2021 a predáva sa aj na našom trhu. Nejde o úplne najlacnejšie zariadenie takže je veľmi pochopiteľné, že daný používateľ nebol so skúsenosťou spokojný. Po tom, čo výrobca ale preskúmal situáciu zistil, že nešlo o chybné zariadenie.

Explóziu spôsobilo poškodenie zo strany zákazníka

Spoločnosť Xiaomi je známa aj svojou starostlivosťou o zákazníkov v prípade, že niečo nie je v poriadku. Po zistení tohto výbuchu teda okamžite začala skúmať jeho príčiny a prišla k záveru, že zariadenie bolo mechanicky poškodené. Ku samovznieteniu teda došlo na základe poškodenia batérie, k čomu sa servisné stredisko a spoločnosť vyjadrili nasledovne.

Tento prípad nás mrzí a začali sme na ňom pracovať hneď, ako sme sa o ňom dozvedeli. Po vyšetrovaní však bola príčina tohto nešťastného incidentu identifikovaná ako fyzická manipulácia so zariadením. Poškodenie bolo spôsobené škvrnami po prepichnutí na batérii, a preto je klasifikované ako „poškodenie spôsobené zákazníkom“. Sme v neustálom kontakte so zákazníkom, aby sme ho previedli procesom riešenia.

V tomto nešťastnom prípade explózie modelu Xiaomi 11 Lite NE 5G v Indii pravdepodobne zohralo veľkú úlohu nesprávne manipulovanie so zariadením. Amatérska oprava s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobila poškodenie batérie. Tá je citlivá na akékoľvek poškodenia, čím prišlo k jej explózii. Aj preto vám teda opäť odporúčame opravy telefónov v autorizovaných servisoch. V prípade takýchto opráv máme totiž záruku, že sa nám zariadenie nepoškodí a nepríde k podobným problémom.

Stretli ste sa už niekedy s podobným poškodením zariadenia? A využívate služby oficiálnych servisov alebo vsádzate aj na amatérske opravy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close