SamsungSpravodajstvoXiaomi

Populárne nadstavby MIUI a OneUI chýbajú v rebríčku najlepších systémov, čo sa stalo?

Nadstavby spoločností Xiaomi a Samsung sú jednými z najpopulárnejších, prečo chýbajú v hodnotení? Pozrite sa na zoznam najlepších nadstavieb!

Technologickí giganti akými sú Samsung a Xiaomi si dávajú veľmi záležať na spokojnosti svojich zákazníkov, či už po hardvérovej, alebo softvérovej stránke. O to viac prekvapilo hodnotenie Master Lu, ktoré štvrťročne oceňuje najlepšie nadstavby pre operačný systém Android, keď vynechalo obľúbené MIUI a OneUI. Nie je však tajomstvom, prečo tomu tak je, obe spoločnosti sa počas prvého kvartálu potýkali s viacerými problémami. Portál Technosports.co.in nám všetko objasnil, a tak sa teraz môžete pozrieť na rebríček najlepších systémov a odôvodnenie vynechania nadstavieb, akými sú MIUI a OneUI.

Rebríček najlepších systémov

V rebríčku najlepších nadstavieb sa na prvom mieste umiestnil ColorOS zo smartfónov od spoločnosti OPPO. V rebríčku sa nehodnotili len funkcie, ale aj dizajn a stabilita systému. Druhou najlepšou nadstavbou je RealmeUI od Realme a trojicu najlepších uzatvára EMUI od spoločnosti Huawei. Ten sa bude s príchodom HarmonyOS pomaly vytrácať, no stále niet pochýb o jeho kvalite. Jedinou dobrou správou pre Xiaomi je umiestnenie JoyUI na desiatej priečke. JoyUI pôvodne vychádza z MIUI a je využívaný v herných smartfónoch Black Shark.

Master Lu najlepšia nadstavba Q1 21
Zdroj: Technosports.co.in

MIUI a OneUI

Veľkým prekvapením je absencia dvoch najpopulárnejších nadstavieb v rebríčku TOP 10. Ich neprítomnosť bola odôvodnená hneď niekoľkými dôvodmi spôsobenými najmä nestabilitou systému. Xiaomi si tieto chyby uvedomuje a s príchodom MIUI 12.5 sľubuje ich odstránenie. Stanovisko Samsungu zatiaľ nepoznáme. Medzi najzávažnejšie chyby patrí:

  • problémy s čítačkou odtlačku prstu, oneskorená alebo žiadna odpoveď,
  • problémy s dotykom nespôsobené chybným displejom,
  • obnovenie pozadia aplikácií a upozornení je často úplne nepravidelné,
  • náhodné pády aplikácií/systému, opakovanie približne každé 3-4 dni,
  • nefunkčné gestá na v režime celej obrazovky, potreba reštartu smartfónu.

Napriek rôznym prémiovým funkciám systému nadstavby zužujú problémy a veríme, že sa ich spoločnostiam podarí v čo najbližšej dobe odstrániť. Najväčší problém spôsobila adaptácia na Android 11, ktorá bola problematická a vyžadovala si prepis zdrojového kódu. Xiaomi do budúcna sľubuje svoju nápravu a veríme, že v ďalšom rebríčku už populárnu nadstavbu nájdeme.

Našli ste svojho favorita na zozname? A ktorú nadstavbu systému preferujete, stock ROM či rôzne custom ROM? Dajte nám vedieť v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close