Poplašná správa: Google nakoniec netestuje nový formát reklám v Google Mapách, ktorý pôsobí rušivo

Internet zaplavili správy, že Google testuje nový formát reklamy v aplikácii Mapy. Nie je tomu tak.

Google Mapy reklama falosna sprava
Zdroj: Vosveteit.sk, Alexey Hulsov z Pixabay

V priebehu dnešného dňa viacero médií prinieslo správu ohľadne nového formátu reklám, ktorý sa objavil v Google Mapách. Výnimkou sme neboli ani my. Viacero používateľ tieto správy označilo za potenciálne nebezpečné vzhľadom na to, že sa zobrazujú takmer na polovicu obrazovky.

Používateľ menom Anthony Higman prostredníctvom sociálnej siete X.com zdieľal v príspevok spolu so snímkou obrazovky, na ktorej bola reklama na takmer polovicu obrazovky. Trvalo pritom takmer jednu minútu, kým reklama zmizla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google netestuje nový formát reklám v Google Mapách

Ako sme sa ale najnovšie dozvedeli, tak išlo o reklamu známu ako „promoted pins“. Táto reklama propaguje rôzne služby naokolo teba počas jazdy autom, vysvetľuje Liaison zo spoločnosti Google. Je pritom súčasťou Google Máp dlhšiu dobu.

„Ahoj Anthony, propagované špendlíky v navigácii nie sú novinkou – umožňujú ľuďom vidieť relevantné reklamy na firmy, ako sú čerpacie stanice, reštaurácie a obchody na ich trase. Aby sa zabránilo rozptyľovaniu vodiča, tieto reklamy nevyskakujú, rozbalia sa iba vtedy, keď na ne klepnete, a potom rýchlo zmiznú.“, vysvetľuje Liason.

Higman neskôr uviedol, že táto reklama mu vyskočila bez toho, aby s ňou interagoval. Inými slovami, vyskočila mu sama od seba bez toho, aby na ňu klikol.

„Aj keď som na nič neklepol, táto reklama sa objavila, keď som šoféroval a sledoval pokyny do cieľa.“, uviedol.

Liasonová v reakcii na vzniknutú situácia uviedla, že ide o neočakávané správané aplikácie. Inými slovami, ide o chybu aplikácie.

„Ahoj Anthony, Hmm, to nie je očakávané správanie. Pre bližšie informácie vás budem kontaktovať cez DM. Vďaka!“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre