Pomocou vypnutie tejto funkcie v Xiaomi telefóne, môžete zlepšiť kvalitu Wi-Fi pripojenia!

Na kvalitu Wi-Fi pripojenia vplýva veľa faktorov. Toto je jeden z nich, pomocou ktorého bude dochádzať k menšiemu rušeniu signálu!

Xiaomi_zlepsenie Wi-Fi signalu
Zdroj: Vosveteit

Nadstavba MIUI schováva v sebe množstvo funkcionalít obzvlášť MIUI 12. V minulosti sme vám napríklad ukázali funkciu Zvukový asistent, pomocou ktorého viete prispôsobiť hlasitosť zvuku pre jednotlivé aktívne aplikácie. Prípadne sme vám ukázali funkciu Wi-Fi asistent, pomocou ktorej viete zlepšiť kvalitu pripojenia k internetu. V nadväznosti na túto funkciu, by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšie nastavenie, pomocou ktorého rovnako viete zlepšiť kvalitu internetového pripojenia.

Zvýšte si kvalitu Wi-Fi pripojenia vo vašom Xiaomi

Do pozornosti by sme vám chceli dať funkciu Vyhľadávanie Wi-Fi a Bluetooth, ku ktorej sa dostanete pomocou vyhľadania funkcie prostredníctvom nastavení smartfónu. Následne je potrebné otvoriť vyhľadanú ponuku nastavení, kde vypnite možnosť Vyhľadávať zariadenia Bluetooth. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pomocou vypnutie tejto funkcie zabránite aplikáciám, či smartfónu, svojvoľne vyhľadávať dostupné zariadenia v okolí využívajúce Bluetooth. Okrem toho, že ušetríte časť spotrebovanej energie, tak zároveň môže táto funkcia zlepšiť výkon Wi-Fi pripojenia. Dôvodom je, že Bluetooth signál môže rušiť Wi-Fi. Píše to priamo oficiálne fórum spoločnosti, c.mi.com, ktoré upozorňuje na túto tému.

„Anténa zodpovedná za príjem Wi-Fi je umiestnená v mnohých termináloch vedľa komponentu zodpovedného za príjem Bluetooth, čo môže spôsobiť rušenie signálu, ale k tomuto rušeniu nedôjde, ak softvér nevynúti určité kroky“

Inými slovami, kvalita Wi-Fi pripojenia smartfónu môže byť ovplyvnená neustálym vyhľadávaním dostupných Bluetooth zariadení v okolí. To je jeden z dôvodov, prečo sa odporúča mať túto funkciu prednastavenú, ako vypnutú. Dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti rovnako ešte jeden článok, kde sme sa venovali téme Wi-Fi kanálov a ich vplyvu na kvalitu internetového pripojenia. Ide obzvlášť o užitočné tipy, ako zlepšiť pripojenie internetu, ak bývate v bytovom dome, prípadne v lokalite s veľkým množstvom zariadení pripájajúcich sa k internetu.

Via xmobile

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre