Pomocou týchto trikov môžete zrýchliť vaše Xiaomi o nepoznanie. Zaberie vám to len pár sekúnd, určite to skúste!

Pomocou tipov nižšie môžete vdýchnuť vášmu Xiaomi smartfónu nový vietor do plachiet.

Ako zrychlit Xiaomi smartfon
Zdroj: Vosveteit

Naše smartfóny plynúcim časom sú pomalšími, ak sa o ne riadne nestaráme. Dôvodov prečo tomu tak je, je viacero. Najčastejšie však zapĺňame naše zariadenia nepotrebným softwarom, ktorý beží na pozadí, nečistíme pravidelne RAM pamäť, či zapĺňame pamäť zariadenia nepotrebnými súbormi a podobne. To je len niekoľko dôvodov, ktoré spôsobujú, že smartfóny nereagujú tak svižne, ako keď sme ich kupovali. Nižšie sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako môžete vášmu Xiaomi smartfónu vdýchnuť nový vietor do plachiet. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Vypnite si aplikácie pri spúšťaní zariadenia

Prvým a jednoduchým trikom, ako môžete dopomôcť k tomu, aby smartfón reagoval svižnejšie, je vypnúť aplikácie, ktoré sa spúšťajú pri štarte zariadenia. Častokrát si do smartfónov nahrávame rôzny software, ktorému povoľujeme, aby sa pri spúšťaní zariadenia rovnako spustil. Nehovoríme ešte o tom, že mnohokrát týmto aplikáciám vypíname aj optimalizáciu batérie. Inými slovami, neustále bežia na pozadí. K týmto nastaveniam, kde môžete obmedziť spúšťanie aplikácií pri štarte zariadenia, sa dostanete potom, ako si otvoríte Nastavenia smartfónu, potom sekciu Aplikácie a Povolenia. V ďalšom kroku zvoľte možnosť Automatické spustenie a vypnite si aplikácie, s ktorými nepracujete na dennej báze a nepotrebujete ich mať spustené hneď po zapnutí zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zapnite si automatické premazávanie RAM pamäte

Vedeli ste, že aj keď vypnete aplikácie, tak nie sú úplne zatvorenými? Zvyšky týchto aplikácií zostávajú aj naďalej v medzipamäti smartfónu. Najideálnejším spôsobom, ako môžete vyčistiť RAM pamäť smartfónu, je ho reštartovať. Samozrejme, reštartovať zariadenia sa nedá vždy, ale aj napriek tomu, raz za čas by ste ho mali preventívne reštartovať. Xiaomi smartfóny disponujú však šikovnou funkciou, vďaka ktorej nemusíte vaše zariadenia reštartovať tak často, ako iné zariadenia, aby smartfón bežal svižne. Otvorte si teraz vstavanú aplikáciu Zabezpečenie a potom kliknite na ozubené koliesko v pravom hornom rohu. V ďalšom kroku zvoľte možnosť Zvýšiť rýchlosť a potom si nastavte automatické vymazávanie vyrovnávacej pamäte, napríklad vždy minútu potom, ako uzamknete svoje zariadenie.

Vypnite si animácie

Posledný trik, ako môžete zvýšiť rýchlosť vášho zariadenia, je prostredníctvom vypnutia, resp. zrýchlenia animácií v smartfóne. Urobiť tak môžete potom, ako si zapnete vývojárske nastavenia vášho smartfónu. Otvorte si nastavenia vášho zariadenia a choďte do sekcie O telefóne. Potom niekoľkokrát rýchlo kliknite na verziu MIUI, pokiaľ neuvidíte, že ste sa stali vývojárom. V ďalšom kroku sa vráťte späť do hlavnej ponuky Nastavení a otvorte možnosť Ďalšie nastavenia a potom Možnosti pre vývojárov. V rámci tejto ponuky v sekcii Vykresľovanie zvoľte pri položkách Mierka animácie okna, Mierka animácie premeny a Mierka dĺžky animácie hodnotu 0,5x. Potom dôjde k zrýchleniu animácií vo vašom smartfóne. Rovnakým postupom, ak by sa vám rýchlejšie animácie nepáčili, môžete nastavenia vrátiť späť

Pevne veríme, že tieto tipy, ako môžete zrýchliť vaše zariadenia, vás oslovili.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre