NávodyXiaomi

Pomocou týchto trikov môžete s vašim Xiaomi robiť kvalitnejšie fotografie. Poznáte ich?

Pozrite sa na tri pokročilé funkcie Xiaomi kamery, ktoré sú schované v rámci kamerového režimu Pro. Dopomôžu vám ku kvalitnejším fotografiám.

Fotoaparát, respektíve fotoaparáty sú jedným z hlavných kritérií pri výbere smartfónu. S dnešnou pokročilou technológiou sa človek vôbec nemusí hanbiť za fotografie zhotovené smartfónom. Keď k tomu ešte pripočítame kompaktnosť voči veľkým zrkadlovkám tak niet divu, že ľudia radšej siahnu po smartfóne.

Správny profesionál sa ale vždy snaží o zlepšenie a to je možné aj v rámci základnej aplikácie fotoaparátu. V dnešnom článku si preto ukážeme rôzne tipy a triky na zlepšenie procesu fotenia pomocou smartfónu Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Použitie overenia expozície

Jedným z nástrojov, ktorý nám vie výrazne zlepšiť snímanie fotografií je overenie expozície. Použitím tejto funkcie budete vedieť, či je expozícia rôznych častí fotografie správna. Predídete tak strate informácií v oblastiach prílišného tieňa alebo svetla.

Funkcia sa bude správať ako známy zebrový vzor, ktorý vieme nájsť aj v profesionálnych fotoaparátoch. Tento vzor vyplní oblasť, o ktorej fotoaparát nemá dostatočné informácie. Pre zapnutie tejto funkcie je samozrejme potrebné zapnúť aplikáciu Fotoaparát.

V spodnom menu sa prepnite do režimu Pro (pozn. redakcie: v prípade niektorých modelov smartfónov sa k Pro režimu dostanete cez hamburgové menu). Následne otvorte hamburgerové menu v pravej hornej časti a zapnite funkciu Overenie expozície.

xiaomi overenie expozície 1
Zdroj: vosveteit.sk

V prípade silného svetla, ktoré objektív nevie zachytiť sa zebra zafarbí na červeno, v prípade tmy na modro.

Xiaomi kamera_expozicia_Pro rezim
Zdroj: vosveteit.sk

Použitie funkcie Vrchol zaostrenia

Táto funkcia je mimoriadne vhodná v prípade sledovania istého objektu. Vrchol zaostrenia vyznačí objekt, na ktorom je sústredené zaostrenie. To pomôže pri zvýrazňovaní daného objektu. Funkcia zaostrený objekt zvýrazní na červeno. Funkcia sa zapína rovnako, ako Overenie expozície. Je potrebné sa prepnúť do režimu Pro, otvoriť hamburgerové menu a kliknúť na Vrchol zaostrenia.

xiaomi vrchol zaostrenia 1
Zdroj: vosveteit.sk

Potom už iba zaostrite na objekt tak ako zvyčajne. Daný objekt bude zvýraznený na červeno (iba pri snímaní, červené zvýraznenie nebude prítomné na výslednej fotografii).

xiaomi vrchol zaostrenia 2
Zdroj: vosveteit.sk

Použitie vodováhy

Častokrát fotografujeme iba so smartfónom v rukách. No nie vždy si musíme všimnúť jemné naklonenie smartfónu. Preto ak chcete, aby vaša fotografia bola pekne rovno, použite vodováhu.

Vodováha sa taktiež nachádza v režime Pro a podobne, ako v prípadoch vyššie, je potrebné otvoriť hamburgerové menu a kliknúť na Vodováha.

xiaomi vodováha 1
Zdroj: vosveteit.sk

Po zapnutí vodováhy sa zobrazí vodorovná čiara, ktorá v prípade vychýlenia danú odchýlku ukáže.

xiaomi vodováha 2
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že pomocou týchto trikov bude pre vás fotenie smartfónom oveľa viac zaujímavejšie a kvalitnejšie!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close