Pomocou tohto triku môžete vo vašom Xiaomi identifikovať potenciálne vírusy a ďalšie hrozby. Poznáte ho?

Ako veľmi si chránite svoje Xiaomi pred potenciálnymi hrozbami a vírusmi? Túto funkciu smartfónov s MIUI by ste určite nemali prehliadať.

Xiaomi virus v smartfone
Zdroj: Vosveteit (koláž), Xiaomi

Xiaomi smartfóny v sebe prinášajú množstvo funkcií, ktoré sú užitočné pre všetkých majiteľov zariadení od čínskeho giganta. No nie všetky nástroje bežne využívame, pritom by sme si nimi vedeli naozaj uľahčiť život. A nielen život, ale i bezpečnosť smartfónu je dôležitá pre jeho bezproblémový chod. Ako sa však poistiť, že nášmu zariadeniu nehrozia žiadne problémy, ktoré by nám skomplikovali ich používanie či dokonca ohrozili naše súbory a údaje? Neprehliadnite vstavaný antivírus a kontrolu bezpečnosti, ktoré sa nachádzajú v aplikácii Zabezpečenie v nadstavbe MIUI už od výroby smartfónu!

Prečo by sme si mali kontrolovať náš smartfón?

Dôvodov pre preventívnu kontrolu nášho smartfónu môže byť viacero. Prvým dôvodom však môže byť navštevovanie rôznych stránok a inštalácia aplikácií, ktoré nám do nášho zariadenia môžu priniesť potenciálne hrozby. A nezabúdajte, že ani inštalácia aplikácií z Obchodu Play nie je vždy zárukou bezpečia. Aplikácie v tomto obchode síce prechádzajú kontrolami, no nie vždy dokáže algoritmus odhadnúť všetky hrozby.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším dôvodom je zasa otázka bezpečnostných záplat. Tie nemusia byť vždy úplne aktuálne a práve Xiaomi prináša bezpečnostné záplaty do svojich smartfónov každé tri mesiace. Medzi tým však môźe vzniknúť množstvo potenciálnych hrozieb, ktoré staršie záplaty nemusia odhaliť. A ak navyše používate starší smartfón so slabšou podporou, riziko poškodenia vášho smartfónu či krádeže vašich údajov sa zvyšuje.

Ako skontrolovať vaše Xiaomi pred potenciálnou hrozbou?

Ako sme už v úvode spomínali, Xiaomi smartfóny disponujú skvelou funkciou v aplikácii Zabezpečenie. Táto aplikácia sa nachádza v každom Xiaomi, Redmi i Poco smartfóne, ktorý prichádza s nadstavbou MIUI. Pre preventívnu kontrolu vášho zariadenia vám teda odporúčame nasledovať nasledujúci postup.

  • Otvorte aplikáciu Zabezpečenie
  • Zvoľte možnosť Bezpečnosť a počkajte, kým prebehne kontrola
  • Dúfame, že vaša kontrola prebehla bez problémov

Kontrola smartfónov je dôležitá vec, ktorú by asi nikto nemal zanedbávať. Nie každý si na ňu však spomenie a vykonáva ju aspoň raz do týždňa. Názory na takéto kontroly zariadení sa líšia, no verte, že vždy je lepšie mať istotu a siahnuť po úplne triviálnom kroku pre zabezpečenie vášho zariadenia, ktorý trvá len pár sekúnd. Veľmi ľahko sa inak vie stať, že potenciálnu hrozbu prehliadnete a všimnete si jej, až bude neskoro.

Ako často kontrolujete váš Xiaomi vy? A poznali ste túto funkciu i predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre