ANDROIDNávody

Pomocou tohto jednoduchého triku môžete odkryť heslo k Wi-Fi, ku ktorej ste pripojený cez váš smartfón

Pozrite sa, ako môžete odkryť heslo k Wi-Fi sieti, ku ktorej ste pripojený prostredníctvom vášho Android smartfónu.

Častokrát sa pripojíme k Wi-Fi sieti a fungujeme si veselo ďalej. Mnohí z nás fungujú s heslom od výroby. Treba povedať, že tieto heslá sú častokrát krkolomné a keď pripájame ďalšie zariadenia k Wi-Fi, tak otáčame hocijako router, aby sme sa pozreli na heslo. Prípadne, ak je vysielač zaprataný napríklad v skrinke, tak musíme vyložiť i to, čo je naokolo neho, aby sme ho vybrali a dostali sa k heslu. Existuje však i jednoduchší spôsob, ako sa môžeme dopátrať k Wi-Fi heslu.

V minulosti sme vám ukázali, ako môžete zistiť heslo od Wi-Fi prostredníctvom vášho počítača. Prípadne sme vám ukázali, ako môžete zdieľať heslo s treťou stranou prostredníctvom QR kódu cez váš smartfón. V tomto prípade, heslo však vo väčšine prípadov fyzicky nevidíte. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti tip, ako môžete odkryť heslo od Wi-Fi prostredníctvom smartfónu. Využijete to napríklad v situáciách, kedy pripájate k Wi-Fi sieti iné zariadenie, ako sú mobilné telefóny. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zistiť heslo od Wi-Fi prostredníctvom smartfónu? Je to jednoduché!

Postup je veľmi podobný ako v prípade, keď chcete zdieľať heslo prostredníctvom QR kódu. Postup ako taký vám ukážeme na smartfóne Poco F2 Pro, ale princíp je stále rovnaký a to bez ohľadu na to, akej značky máte smartfón. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Otvorte si nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie bezdrôtového pripojenia/Wi-Fi. Následne kliknite na Wi-Fi sieť, ku ktorej ste pripojený a zvoľte možnosť zdieľania Wi-Fi siete. Potom by sa vám mal zobraziť QR kód, ako môžete vidieť nižšie.

zdielanie Wi-Fi hesla_cez Android_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade niektorých Android smartfónov uvidíte i heslo. Pri väčšine však žiadne ďalšie informácie nie sú dostupné. Urobte si teraz printscreen obrazovky a následne zvoľte možnosť zdieľať/odoslať. Prípadne, snímku obrazovky si môžete vyhľadať i cez aplikáciu Galéria, odkiaľ zvoľte možnosť jej zdieľania. Potom z ponuky vyberte aplikáciu Lens (ak máte Xiaomi smartfón, tak vyberte aplikáciu Skener). Následne uvidíte heslo od Wi-Fi siete, ku ktorej ste pripojený.

V prípade, ak nemáte nainštalovanú vo vašom smartfóne aplikáciu Lens, tak môžete použiť inú ľubovoľnú čítačku QR kódov. Rovnako vám dávame do pozornosti nižšie aj samotnú aplikáciu Lens, ktorú môžete z obchodu Play stiahnuť zadarmo.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Pevne veríme, že tip na tento trik sa vám páčil a hlavne, že ho využijete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close