ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Pomocou tejto aplikácie môžete tlačidlám ovládania hlasitosti vo vašom Androide priradiť ďalšie funkcie!

Pomocou Android aplikácie Almighty Volume Keys môžete tlačidlám ovládania hlasitosti priradiť dodatočné možnosti ovládania smartfónu.

Väčšina z nás využíva tlačidlá ovládania hlasitosti len za účelom zvýšenia, resp. zníženia hlasitosti zvuku. Niektorí výrobcovia smartfónov ponúkajú v rámci svojich nadstavieb možnosť prideliť im ďalšie alternatívy ovládania jednotlivých funkcií smartfónu. Ide napríklad o možnosť zapnutia, resp. vypnutia baterky. Nie však každý výrobca ponúka tieto možnosti a rovnako treba povedať, že v mnohých prípadoch, ak je táto funkcia dostupnou, tak je limitovanou len na niekoľko základných úkonov. Práve na tento problém reaguje zaujímavá aplikácia Almighty Volume Keys.

Priraďte tlačidlám ovládania hlasitosti nové možnosti ovládania smartfónu

Aplikáciu Almighty Volume Keys môžete stiahnuť z obchodu Play prostredníctvom odkazu nižšie a dostupnou je zadarmo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Almighty Volume Keys: Remapper
Almighty Volume Keys: Remapper
Developer: masel7569
Price: Free

Práca s aplikáciou je veľmi jednoduchou. Ako ju otvoríte, tak vás vyzve k udelenie potrebných povolení, aby mohla riadne fungovať. Následne, ako môžete vidieť nižšie, tak aplikácia ponúka tri základné sekcie s nastaveniami. Ide konkrétne o sekcie IDLE, MEDIA a SOUND REC. Prvá sekcia zahŕňa pokyny, ktorými nemôžete napríklad ovládať hudbu, nemôžete nahrávať zvuky a atď..  Ponúka len základné funkcie, akými je napríklad prepínanie režimov a podobne. V prípade druhej sekcie, dodatočné nastavenia umožňujú najmä ovládanie multimediálnych súborov, teda hudby a videí. V poslednej sekcii nájdete skratky, prostredníctvom ktorých budete môcť napríklad spustiť diktafón, kameru smartfónu a podobne.

Tlacidla ovladania hlasitosti_dodatocne funkcie_Android_Sekcie
Zdroj: Vosveteit

Následne, ako môžete vidieť nižšie, tak aplikácia umožňuje nastaviť rôzne akcie potom, ako stlačíte jedno z tlačidiel ovládania hlasitosti. Rovnako aplikácia umožňuje aj kombinovať tieto tlačidlá. Znamená to, že nie ste limitovaný len na jednu, či dve akcie, ale môžete si ich preddefinovať oveľa viac.

Tlacidla ovladania hlasitosti_dodatocne funkcie_Android_Sekcie
Zdroj: Vosveteit

Potom, ako si vyberiete skratku, prostredníctvom ktorej chcete vykonať akciu, tak vás aplikácia vyzve k zvoleniu samotnej akcie, ktorú chcete vykonať. Pre lepšiu ilustráciu, my sme si nižšie zvolili Tlačidlo „Volume up“, teda zvýšenie hlasitosti, prostredníctvom ktorého automaticky zapíname režim nerušiť. Ako môžete vidieť na tretej snímke nižšie, tak automaticky po stlačení predvoleného tlačidla, sa nám prepne telefón do režimu Nerušiť.

Pevne veríme, že tip na aplikácia sa vám páčil, a že ju využijete. Rovnako budeme radi, ak článok podporíte, či už zdieľaním, alebo nás podporíte lajkom na sociálnej sieti Facebook.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close