SpravodajstvoXiaomi

Poco M5 a Poco M5s prekvapili nízkou cenou, no kvalitnou výbavou: Takto vyzerajú čerstvé novinky od Poco!

Poco M5 a Poco M5s sú novinkami medzi smartfónmi od Xiaomi. Potešiť nás môžu nízkou cenou, ktorá vás isto osloví!

Spoločnosť Poco patrí medzi jednu z populárnych značiek materského Xiaomi. Jej portfólio tvoria zvyčajne cenovo dostupné smartfóny, ktoré získavajú obrovský úspech medzi používateľmi. Veríme, že rovnaký úspech čaká aj dvojicu smartfónov, ktoré si pre nás Poco práve pripravilo. Novinkami sú modely Poco M5 a Poco M5s s lákavou výbavou pre bežné používanie zariadení. Xiaomi však v prípade týchto dvoch modelov siahlo po čipsetoch od spoločnosti MediaTek, čo mu dovolilo znížiť cenu týchto zariadení. Čo novinky od dcérskej spoločnosti Xiaomi teda ponúkajú? Na bližšie informácie sa pozrite spolu s nami len chvíľu po ich oficiálnom predstavení.

Poco M5 ako zástupca lacnejších smartfónov a nového hardvéru

Keď sa povie Poco M5, automaticky by sa vám tento model mal spojiť s cenou pod 200€. Presne takú tento smartfón ponúka aj vďaka čipsetu MediaTek Helio G99, ktorý prináša vyšší výkon ako známy Snapdragon 732G, displeju s podporou 90Hz adaptívnej obnovovacej frekvencie a ďalších skvelých špecifikácií. Na prémiovosti modelu pridáva aj kožená konštrukcia, ktorú smartfón prekvapivo ponúka aj s nižšou cenou. Spomenúť by sme mali aj kameru. Hlavný snímač má 50mpx a dopĺňa ho 2mpx hĺbkový a 2mpx makro snímač.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Poco M5 konštrukcia
Zdroj: Poco Global

Ak o smartfóne stále pochybujete, možno vás presvedčí kapacita jeho batérie. O dlhú výdrž sa totiž postará 5000mAh batéria s podporou 18W nabíjania. Adaptér pre nabíjanie nájdeme samozrejme v balení. Ak by ste sa pre kúpu modelu Poco M5 rozhodli, vyberali by ste si medzi 4/64GB, 4/128GB a 6/128GB konfiguráciou pamäte. Za nižšiu konfiguráciu by ste pritom zaplatili len 189€. Drahší model by nás vyšiel o 20€ viac, teda celkovo 209€, resp. 229€ za verziu 6/128GB.

Poco M5s je obnoveným Redmi Note 10S

Možno ste už počuli o pripravovanom predstavení modelu Redmi Note 10S pod taktovkou spoločnosti Poco. Práve táto značka sa totiž rozhodla tento smartfón priniesť do svojej série Poco M5 pod značením Poco M5s bez väčších zmien. Hlavnou zmenou oproti pôvodnému modelu je operačný systém, ktorý v novom smartfóne ponúka verziu Android 12 a nadstavbu MIUI 13. Okrem toho však v zariadení nájdeme rovnako čipset MediaTek Helio G95 ako v pôvodnom smartfóne od Redmi.

Poco M5s 1
Zdroj: Poco Global

Rovnako sa na nás teší 6.43″ AMOLED displej, v tomto prípade však s podporou 60Hz obnovovacej frekvencie. Model nám ďalej ponúka 5000mAh batériu s dlhou výdržou a navyše 33W nabíjanie pre rýchle doplnenie energie. Poteší nás možno aj kamera v zložení snímačov 64+8+2+2 megapixelov. Poco M5s nám prináša rovnako aj stereo reproduktory, ktoré sú plusom smartfónu. Novinka z radu Poco M5 nás výjde v nižšej 4/64GB konfigurácii na 209€. K dispozícii bude aj verzia 4/128 a 6/128GB.

Ktorý model sa vám páči viac? A zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close