Poco F4 GT prichádza do Európy: Toto je konečne poriadny vlajkový smartfón od Poco!

Poco F4 GT je skvelou voľbou pre hráčov aj bežných používateľov smartfónu, ktorí nechcú za nový smartfón utratiť celú svoju výplatu.

Poco F4 GT Yellow
Zdroj: Poco Global

Po tom, čo smartfóny z radov Black Shark prešli pod krídla spoločnosti Tencent, začala spoločnosť na prácach pre svoj vlastný herný smartfón. Tento rok sme sa tak dočkali už druhej generácie zariadení, pričom Redmi K50 Gaming mal byť pôvodne dostupný len v Číne. To sa však teraz mení. Spoločnosť Poco rado prináša tieto modely, ktoré by inak za hranice Číny neprešli, pod svoje krídla a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Redmi K50 Gaming tak teraz s miernymi úpravami prichádza aj ku nám a to pod názvom Poco F4 GT. Táto novinka je však o to zaujímavejšia, keďže ide o prvý model s hernými vlastnosťami od Poco, ktorý nájdeme aj u nás. Minuloročný Poco F3 GT totiž ku nám neprišiel.

Vlajkový čipset od Qualcommu zaručí vysoký výkon

Srdcom nového smartfónu je čipset Snapdragon 8 Gen 1, ktorý nájdeme len v tých najvýkonnejších modeloch. Už tu môžeme vidieť pokrok v porovnaní s minuloročným modelom. Poco F3 GT totiž využil vlajkový čipset od spoločnosti MediaTek, čo herných fanúšikov veľmi nenadchlo. O rýchlosť a výkon smartfónu teda vôbec nie je núdza, na čom si dala spoločnosť záležať. A to nie je tým jediným, v čom Poco F4 GT vyniká. Poco pracovalo aj na tom, aby smartfón nezaostával ani v doméne vrcholného či udržateľného výkonu. K tomu spoločnosti pomáha prepracované chladenie LiquidCool Technology 3.0. Čipset Snapdragon 8 Gen 1 by tak mal byť dostatočne chladený na to, aby sa nám smartfón neprehrieval.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Toto chladenie bude rovnako účinné aj vo chvíli, kedy budeme svoj smartfón nabíjať pri 120W. Práve túto hodnotu Poco F4 GT podporuje, pričom v zariadení nájdeme 4700mAh batériu. Vďaka tomu smartfón vydrží dostatočne dlho nabitý pre herný zážitok a ak by sa nám náhodou vybil, už za 17 minút dokáže naplniť svoju plnú kapacitu batérie energiou. Počas hrania hier by sa však nabíjanie mohlo o niečo spomaliť, pričom Poco uvádza plné nabitie za 27 minút originálnym adaptérom. Nabíjací adaptér nájdeme v balení zariadenia, čo nás určite poteší. Čo sa týka úložiska, v smartfóne nájdeme najnovšie a najrýchlejšie úložisko typu UFS 3.1.

Poco F4 GT sa pokojne vyrovná aj drahším herným smartfónom

Model Poco F4 GT síce nie je smartfónom určeným len pre hráčov, no rozhodne so sebou prináša skvelé herné súčasti. Jednou z nich je aj displej, ktorý poteší ako hráčov, tak aj bežných používateľov. Je ním 6.67″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Displej je ďalej rovný, pričom sa tak Poco vyhýba náhodným dotykom počas hrania pri zakrivenom displeji. O ochranu displeja sa stará Corning Gorilla Glass Victus, teda aktuálne najvyššia forma ochrany displeja. Medzi herné súčasti však patria aj herné tlačidlá, ktoré sa vedia skryť do smartfónu a využívať ich môžeme výhradne počas hrania.

Poco F4 GT colors
Zdroj: Poco Global

V smartfóne nájdeme ďalej CyberEngine lineárny motor, ktorý rovnako ocenia hráči. Ide o najnovšiu verziu lineárneho motora v smartfóne, ktorý nám umožní rôzne typy vibrácií v zariadení. Poco F4 GT získal aj štyri reproduktory, ktoré prichádzajú aj s podporou Dolby Atmos. Samozrejmosťou pre smartfón je ďalej podpora 5G sietí a najnovšieho štandardu Wi-Fi 6E. Pri hraní hier sa teda nestratíme ani v oblasti pripojenia.

Poslednou doménou na ktorú sa pozrieme je kamera. V smartfóne nájdeme 64mpx hlavný snímač kamery, ktorý dopĺňa 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Aj keď kamera nemusí byť silnou stránkou herného zariadenia, Poco sa v prípade Poco F4 GT postaralo o to, aby aj kamera bola niečím, čo v zariadení vynikne. O selfie snímky sa postará 20mpx selfie snímač umiestnený v centrálnom priestrele displeja. A aká je cena smartfónu? Za verziu 8 / 128GB zaplatíme len 599€! A pre tých, ktorí si smartfón kúpia do 7.5.2022 je aktuálna cena 499€. Za verziu 12 / 256GB ďalej zaplatíme 699€ a pre skorých nakupujúcich je cena rovnako o sto eur nižšia.

Čo poviete na tento smartfón, zaujal vás? A zvažujete jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre