SamsungSpravodajstvo

Po boku nového Galaxy Note 10 bude predstavený aj procesor Exynos 9825 od Samsungu

O predstavení nového čipu informovala spoločnosť na sociálnej sieti Twitter

Spoločne s novou vlajkovou loďou juhokórejského Samsungu bude oficiálne predstavený aj úplne nový procesor Exynos 9825. Samsung to nepriamo potvrdil nedávnym Tweetom na oficiálnom profile Samsung Exynos, kde fanúšikov láka na predstavenie zatiaľ zahaleného procesoru novej generácie.

Samsung mení taktiku

Predošlé generácie vlajkonosičov Galaxy S a Galaxy Note vždy využívali identické procesory, či už priamo od Samsungu, alebo od Qualcommu (záleží od daného trhu). Tento rok je však oproti predošlým úplne rozdielny, keďže Samsung siahol po zmene, tentokrát pri modeli Galaxy Note 10. Procesor Exynos 9820, ktorý sa nachádza v útrobách smartfónu Galaxy S10, príliš dobre nepochodil, kvôli čomu musel Samsung pristúpiť na rázne riešenie situácie.

Doháňanie konkurencie

Spomínaný Exynos 9820 totižto zaostáva za konkurentom Snapdragon 855 od spoločnosti Qualcomm, či už po výrobnej, alebo výkonnostnej stránke. Exynos totižto využíva ešte 8nm výrobný proces, pričom vlajkový Snapdragon využíva už 7nm výrobný proces. Práve to je jeden z najhlavnejších faktorov, prečo Samsung siaha po novom, lepšom a modernejšom čipe, ktorý bude postavený na vylepšenom 7nm výrobnom procese.

Rozhodovanie medzi S10 a Note 10

Ak váhate nad kúpou nového Galaxy S10 a nad kúpou nového Galaxy Note 10, nový procesor vám výber určite uľahčí. Galaxy Note 10 by mal po výkonnostnej stránke ponúknuť o čosi viac, čo bude hrať v tomto prípade naozaj kľúčovú rolu.

Nový Exynos 9825, ako aj nový Galaxy Note 10, budú predstavené už 7. augusta. Po ich oficiálnom predstavení vás budeme určite informovať o cenách, dostupnosti, ich výbave a nových funkciách.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close