SpravodajstvoTechnológie

Piëch Automotive prichádza s revolučným výkonným elektromobilom, ktorého nabitie vám zaberie doslova 5 minút

Elektromobilita sa bezpochyby dostáva stále viac a viac do popredia a automobilky sa stále viac snažia vytvárať dostupné, no za naozaj využiteľné elektromobily, s ktorými si bežný zákazník vystačí. Dochádzanie v meste s elektromobilom je fajn, no mať rodinné auto, s ktorým môžete ísť na dovolenku 800 kilometrov aj bez veľkých obmedzení, je vec druhá. Elektromobily sú určite budúcnosť, no dobíjanie bateriek je stále príliš dlhé na to, aby si človek naplánoval dlhú, jednodňovú cestu. Automobilky ako Tesla či Porsche svoje technológie stále zlepšujú, no viete si predstaviť, že by ste na nabíjacej stanici strávili čas, ktorý normálne strávite na pumpe? Niečo takéto bolo doteraz nereálne, no spoločnosť Piëch Automotive prišla s revolučným riešením.

Mark Zero

Mark Zero je označenie nového elektromobilu od spoločnosti Piëch Automotive, ktorá ho verejnosti predstavila na Autosalóne v Ženeve. Nové kupé od zatiaľ neznámej automobilky ale nie je ale úplne klasickým automobilom. Novinka totižto ponúka zrýchlenie z 0 na 100 za 3,2 sekundy, je vybavená jedným 150kW motorom vpredu a dvojicou 150kW motorov vzadu, ponúka maximálnu rýchlosť na úrovni 250km/h a ako bonus, podľa nového testovacieho cyklu WLTP hravo zvládne prejsť až 500 kilometrov. To však stále nie je tá najrevolučnejšia informácia, týkajúca sa tohto vozidla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Revolučný nabíjací systém

Najväčšou čerešničkou na torte je revolučný nabíjací systém, ktorý dokáže batérie tohto automobilu nabiť na 80 percent kapacity za neuveriteľné 4 minúty a 40 sekúnd. Automobilka uvádza, že unikátne batérie sa ani pri tak obrovskom výkone nabíjania neprehrievajú, pretože teplota buniek stúpa iba minimálne.

Nová konvertibilná platforma

Automobilka má do budúcna naozaj veľké plány a svojimi technológiami by chcela prispieť ku tomu, aby šiel svet elektromobilov ešte vyššie, ako je dnes. Budúcnosť vidí najmä v konvertibilnej platforme, vďaka ktorej by si mohol budúci majiteľ automobilu vopred zvoliť konfiguráciu svojho automobilu, či už po hardvérovej, alebo softvérovej stránke. Konfigurácia by sa nemusela týkať ale iba dizajnu, poprípade pohonu náprav, ale napríklad aj výmeny väčších batérií na úkor niektorých ďalších prvkov. Zákazník by tak mal jednoducho úplnú voľnosť pri výbere vozidla.

Samozrejme, keďže sa jedná o úplnú novinku zo Ženevy, cenu ani dostupnosť ešte nepoznáme a určite si na tieto informácie budeme musieť zopár mesiacov ešte počkať.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (PRNewswire)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close