Photoshop uľahčí vyznačovanie ľudí a iných objektov na obrázkoch prostredníctvom AI (Umelej inteligencie). Funkcia maskovanie bude tak prístupnejšia pre všetkých

Zdroj: vlastný

Maskovanie ľudí alebo iných objektov mimo scény je šikovná a v poslednej dobe aj často využívaná funkcionalita, avšak stále je to jedna z najťažších a zároveň najmodernejších súčasti Photoshopu. Adobe však tento spôsob úpravy fotiek výrazne zjednoduší, a to vďaka AI (Umelej inteligencii) prostredníctvom funkcie „Select Subject“, resp. Výber subjekt.

Využívanie tejto funkcionality by tak malo byť prístupné aj tým menej zručným používateľov. V rámci hlavnej ponuky si vyberú možnosť „Select and Mask“ rozhranie, kde budete musieť potom už len kliknúť na obrázok a vyznačenie prebehne automaticky. Následne budete môcť zmeniť napríklad farbu pozadia či jednotlivých subjektov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Za touto technológiou stojí Adobe AI platform Sensei. Funguje na strojovom učení sa rozpoznávania objektov. Ako fyzicky funguje v praxi si môžete pozrieť vo videu produktového manažéra spoločnosti Meredith Payne Stozner nižšie.

Zdroj: Adobe Photoshop (Youtube kanál)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre