ANDROIDNávodySpravodajstvo

Otravujú vás v smartfóne reklamné notifikácie z aplikácií? Takto ich vypnete!

Denne dostávame desiatky upozornení, no reklamy, či iné marketingové správy len odvádzajú pozornosť.

Reklamy nikoho nepotešia. O to viac vie naštvať, ak je váš smartfón konštantne bombardovaný rôznymi reklamnými notifikáciámi. Tie vám ponúkajú najrôznejšie zľavy, alebo sa vás snažia nalákať na nové aplikácie.

Dajú sa tieto notifikácie zastaviť? Odpoveď je áno a portál Makeuseof ukazuje, ako na to. Možno vás nepoteší fakt, že neexistuje žiadne tlačidlo, ktoré by okamžite odstránilo promo upozornenia z vášho telefónu. Za otravné upozornenia totiž nemôže priamo Android, ale niektorá z aplikácií, ktorú máte v zariadení nainštalovanú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najrýchlejšou metódou je samozrejme vymazanie aplikácie, no čo ak je užitočná? Našťastie si môžete v nastaveniach vybrať aký druh upozornení chcete, alebo v tomto prípade nechcete dostávať. Postup sa môže pri smartfónoch inej značky o trochu líšiť, no takto si vypnete reklamné upozornenia na Xiaomi smartfóne. Postup ako taký je ale v princípe rovnaký bez ohľadu na značku telefónu.

Ako prvé si otvoríme nastavenia a v podkategórii systém a zariadenie uvidíme možnosť upozornenia.

Ako si vypnete len tie otravné upozornenia?
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne otvoríme možnosť spravovať upozornenia a mali by ste mať k dispozícii zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií v mobile.

Ako si vypnete len tie otravné upozornenia?
Zdroj: Vosveteit.sk

Vyberte jednu a po jej otvorení vám vyskočí zoznam upozornení, ktoré od aplikácie dostávate.

Ako si vypnete len tie otravné upozornenia?
Zdroj: Vosveteit.sk

Závisí od aplikácie

V tomto bode treba spomenúť, že každá aplikácia má svoj vlastný spôsob, ako si kategórie označuje. Hľadať treba preto kategórie, ktoré súvisia s marketingom a reklamnými ponukami. Spravidla to bývajú akcie, platby, odporúčania atď. Niekedy sa môže stať že aplikácia nemá zaradené kategórie upozornení a môžete ich vypnúť buď všetky, alebo ani jedno.

Niekedy sa reklamné ponuky nachádzajú v inej kategórii, ako už sme spomínali, pomenovanie, alebo triedenie sa líši od aplikácie. Ak chcete vypnúť reklamné upozornenia pre všetky aplikácie, otvárajte si ich jednotlivo v zozname a postupne vypínajte. Existuje ale ešte jeden trik, ktorý vám uľahčí robotu.

História upozornení predstavuje užitočný nástroj, ktorý vám umožní zistiť, ktoré aplikácie vám za posledných 24 hodín poslali upozornenia. Nielen že uvidíte, ktoré aplikácie vás „otravujú“ najviac, no môžete jednoducho odhaliť aj tie, ktoré vám pravidelne posielajú reklamné upozornenia.

Nemusí to však byť len o reklame. Aplikácie posielajú celú radu upozornení, ktoré nás nezaujímajú a len odvádzajú našu pozornosť. Upozornenie na nové videá, neprečítané správy, spomienkové fotky, alebo pridanie príspevku, to všetko môže našu obrazovku zahltiť, no našťastie aj tieto druhy notifikácii sa dajú vypnúť vyššie popísaným návodom.

V tomto prípade je len a len na vás, ktoré druhy notifikácií považujete za rušivé a najradšej by ste sa ich zbavili. Ak však chcete vidieť ktorá aplikácia sa domáha vašej pozornosti najviac, história notifikácií je ideálnym nástrojom pre vás. Ak chcete vedieť, ako si ju sprístupniť, odporúčame tento návod.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close