Otravuje vás prihlasovanie sa do Windowsu cez heslo? Takto ho môžete vypnúť!

Heslá sú bezpečnostnou pomôckou, preto sa ich vypnutie vo všeobecnosti neodporúča.

Ako odstrániť heslo pri prihlasovaní?
Zdroj: Microsoft, PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Operačný systém Windows vás pri prvom spustení požiada o vytvorenie hesla. Ide o bezpečnostnú vrstvu, vďaka ktorej sa ku vašim súborom nedostane hocikto, kto sa ocitne v blízkosti vášho počítača. Ak si však chcete heslo odstrániť, máte možnosť.

Odstránenie hesla nie je niečo, čo by sme odporúčali, hlavne kvôli tomu, že k vašim súkromným súborom získa prístup každý kto vie, ako sa počítač zapína. Samozrejme, že sú aj výnimky, napríklad ak máte doma rodinný počítač, ktorý sa nikde nepresúva. Heslo by ste si však nemali odstraňovať z notebooku, s ktorým cestujete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vymazať si prihlasovacie heslo je rizikové ešte z ďalšieho dôvodu. Viaceré služby, napríklad prehliadač Google Chrome, môžu mať uložené vaše prihlasovacie alebo v horšom prípade aj platobné údaje. Ak by niekto získal k vášmu zariadeniu prístup, jednoducho by vedel tieto dáta zneužiť. Odstránenie hesla sa preto v drvivej väčšine prípadov neoplatí. Ak však stále na tom trváte, tak sa pozrite ako na to.

Odstránenie hesla vo Windowse

Či už máte Windows 10 alebo 11, v oboch prípadoch je postup podobný. Otvoríme si nastavenia a v nich si nájdime možnosť Účty.

Ako odstrániť heslo pri prihlasovaní?
Zdroj: Vosveteit.sk

V bočnej lište kliknite na Možnosti prihlásenia, otvorí sa vám potom ďalšie okno, v ktorom budete mať k dispozícii možnosť Heslo. Klikneme na ňu. Ak túto možnosť nevidíte, potom ste prihlásení s účtom Microsoft a heslo sa vám nebude dať zmeniť. Na jeho zmenu potrebujete mať lokálny účet.

Ako odstrániť heslo pri prihlasovaní?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak však máme možnosť zmeniť heslo, ešte predtým budeme musieť zadať staré kvôli bezpečnosti. Potom vás operačný systém zavedie na novú obrazovku, kde máte možnosť nastaviť si heslo.

Ako odstrániť heslo pri prihlasovaní?
Zdroj: Vosveteit.sk

Nenechajte sa zmiasť, stačí, ak do nových políčok nenapíšete nič, len kliknete na možnosť ďalej. Potom stačí kliknúť na možnosť Dokončiť.

Ako odstrániť heslo pri prihlasovaní?
Zdroj: Vosveteit.sk

Automatické prihlasovanie

Automatické prihlasovanie je lepšou možnosťou, obzvlášť ak má počítač len jedného používateľa. Aj táto metóda má však svoje riziká, pretože ktokoľvek môže k vášmu počítaču prísť a bez problémov sa doňho dostať.

V tomto prípade je postup mimoriadne jednoduchý. Stačí, ak do vyhľadávacieho okna v menu Štart napíšete „netplwiz“. Objaví sa vám okno, v ktorom stačí odškrtnúť možnosť toho, aby užívatelia museli pri prihlasovaní zadávať meno a heslo.

Ako odstrániť heslo pri prihlasovaní?
Zdroj: Vosveteit.sk

Väčšinu práce už máme za sebou, no v tomto prípade treba vypnúť ešte jedno nastavenie. V nastaveniach, kde sa menilo heslo, nájdete ešte možnosť vyžadovať prihlásenie. Tú treba prepnúť na nikdy.

Ako odstrániť heslo pri prihlasovaní?
Zdroj: Vosveteit.sk

Od tohto momentu by si už váš počítač nemal pýtať heslo pri prihlasovaní. Či už ide o dobré rozhodnutie alebo nie, to nechávame na vašom uvážení. Nemožno však uprieť to, že automatické prihlasovanie je o trošku pohodlnejšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre