Spravodajstvo

Oppo prišlo na trh so smartfónmi ako veľká vlna, dnes sa hovorí o jeho odchode. Vytratí sa z trhu alebo nie?!

Oppo má aj naďalej pokračovať v pôsobení na globálnom trhu. Odchod z Nemecka má byť len dočasný, tvrdia posledné zdroje.

Čínska značka Oppo sa sústreďuje na vývoj lacnejších, no aj lepšie vybavených smartfónov. Táto pomerne mladá značka patrí pod spoločnosť BBK Electronics, ktorá zastrešuje napríklad aj Vivo, OnePlus či Realme. Nedávno sme sa pritom dozvedeli, že by práve táto značka mala opustiť európsky trh spolu so svojimi sesterskými značkami. Najnovšie vyjadrenie nám však poukazuje na to, že ide len o dočasné riešenie a bude sa týkať len jedného trhu v Európe. Bližšie informácie nám k tejto situácii priniesol portál androidauthority.com, ktorý nám prináša aj vyjadrenie ohľadom odchodu z Európy. Táto situácia má byť totiž len dočasná, vyzerá to tak.

Oppo na európskom trhu zostáva

Čínske spoločnosti sa na európskom trhu objavujú čoraz viac. Jednou z týchto značiek je aj Oppo, ktorá sa na Slovensku nepohybuje príliš dlho. To však neplatí pre iné krajiny ako napríklad Nemecko, kde sa táto značka stihla stať stálou súčasťou trhu. Aj preto možno viacerých používateľov zaskočilo, že ich výrobca smartfónov sa z trhu sťahuje. Dôvodom majú byť spory s Nokiou ohľadom patentov, ktoré tento výrobca využíva.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa našich posledných zdrojov sa však dozvedáme, že stiahnutie sa z nemeckého trhu bude len dočasné. Môžeme očakávať, že sa Oppo do Nemecka vráti hneď po tom, ako vyrieši spory s Nokiou a dohodnú sa na spoločnom riešení. Aktuálne by tak značka mala byť v aktívnom stave hľadania kompromisu a spoločného východiska, aby sa mohla vrátiť späť medzi fanúšikov. Odchod z nemeckého trhu sa pritom nebude konať úplne, pretože všetky modely na tomto trhu budú aj naďalej získavať plnú zákaznícku podporu. Príde len k pozastaveniu predaja a ukončeniu oficiálneho pôsobenia spoločnosti na trhu. Vyjadrenie k situácii pritom priniesol novinár Andreas Floemer.

OPPO neopúšťa nemecký trh, ale obchod bol pozastavený v dôsledku súčasného súdneho príkazu na nemeckom trhu. OPPO stále proaktívne rokuje s Nokiou a veríme, že sa záležitosť nakoniec vyrieši.

Ako sú na tom sesterské značky?

Ako sme už spomenuli, pod spoločnosť BBK Electronics patria aj ďalšie značky ako Realme, Vivo či OnePlus. Týchto značiek sa však pôsobenie na globálnom európskom trhu nijakým spôsobom nedotýka a môžeme rátať aj s ďalším pôsobením u nás. Rovnako musíme spomenúť, že Oppo bude aj naďalej pokračovať v činnosti na našom slovenskom trhu, kde neplánuje žiadnym spôsobom ovplyvniť svoju ďalšiu činnosť. Nedávne vyjadrenie značky navyše potvrdilo, že majú plány aj pre predstavenie ďalších produktov pre tento rok.

Patríte medzi fanúšikov týchto spoločností? A vlastníte aj nejaký smartfón z ich výroby? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close