Oppo, jeden z hlavných konkurentov Xiaomi v domácej Číne oficiálne vstupuje na európsky trh

Oppo oficiálne vstupuje na európsky trh. Spoločnosť podpísala exkluzívnu dohodu s operátorom Vodafone

Oppo Find X2 Pro_kamera
Zdroj: Youtube (Android Authority)

Spoločnosť Oppo, ktorá je známa hlavne v ázijskom regióne oznamuje, že vstupuje na európsky trh. Ide aktuálne o 5. najväčšie mobilného výrobcu smartfónov na svete (podľa dát spoločnosti Strategy Analytics), ktorý razí podobnú stratégiu ako Xiaomi. Cenovo dostupné a výkonné smartfóny.

Oppo v Európe

S informáciami prišiel portál ithome.com, ktorý poukazuje na to, že spoločnosť podpísala exkluzívny kontrakt s mobilným operátorom Vodafone, prostredníctvom ktorého sa dostane na 5 nových trhov naprieč Európou. Konkrétne do Nemecka, Portugalska, Rumunska, Španielska a do Veľkej Británie. Následne chce spoločnosť expandovať aj do ostatných regiónov. Oppo spomína ďalších 20 krajín. V súčasnosti telefóny Oppo možno kúpiť len u vybraných predajcov v rámci Európy. Zároveň treba dodať, že vo veľkej miere pochádzajú z neoficiálnych distribúcií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V súčasnosti spoločnosť predáva viacero 5G smartfónov, ktorých cena sa pohybuje v cenovej hladine od 250€ do 750€. Spoločnosť hovorí, že jedným z ich ďalších cieľov je ponúknuť zákazníkom 5G smartfóny už pri cene okolo 150€. Inými slovami, chce ponúknuť 5G smartfóny za cenu 4G smartfónov.

V každom prípade nový hráč medzi predajcami smartfónov je z pohľadu používateľov vcelku vítaný. Pevne veríme, že prinesie nový vietor, z ktorého budú na konci dňa ťažiť používatelia smartfónov.

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Oppo nedávno predstavila smartfón Find X2, ktorý bol na krátku dobu najlepším fotomobilom na trhu spolu so smartfónom Xiaomi Mi 10 Pro.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre