SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Oppo 15. júla ukáže technológiu, pomocou ktorej bude možné nabiť batériu smartfónu do 10 minút

Oppo posunie technológiu rýchleho nabíjania na novú úroveň

Hoci spoločnosť Oppo v našich končinách nie je až tak známou, tak aj napriek tomu patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov na svete. Okrem iného ide o spoločnosť, ktorá kontinuálne posúva hranice rýchleho nabíjania na novú úroveň. 

Spoločnosť ešte v októbri minulého roka predstavila smartfón OPPO Reno Ace. Ide o smartfón, ktorý priniesol technológiu rýchleho nabíjania pri výkone 65W. V praxi to znamená, že batériu zariadenia s kapacitou 4 000mAh je možné nabiť z 0% na 100% za 35 minút. V priebehu tohto roka spoločnosť ešte predstavila zariadenie Ace 2, ktoré tak isto vyčnieva technológiou rýchleho nabíjania pri výkone do 40W.

Spoločnosť prostredníctvom sociálnej siete Twitter len pár hodín dozadu publikovala krátke niekoľko sekundové video, ktoré zachytáva okrem dátumu, aj číslicu 125W.

V statuse nižšie konkrétne píše:

„Ak nechcete čakať na nabíjanie, čakanie je takmer ukončené. 👀 #FlashForward“

Spoločnosť tak jasne dáva najavo, že 15. júna sa chystá predstaviť technológiu rýchleho nabíjania pri výkone do 125W. Odhadovaná rýchlosť nabitia batérie s kapacitou 4 000mAh, by sa mala tak pohybovať na úrovni okolo 10 minút.

V súčasnosti nevieme, či spoločnosť predstaví aj nový smartfón, alebo len samotnú technológiu. Len pre zaujímavosť, na obdobnej technológii pracuje aj spoločnosť Xiaomi. Očakáva sa, že Xiaomi túto technológiu predstaví spolu s uvedením smartfónu Xiaomi Mi Mix 4, alebo Xiaomi Mi 10 Ultra.

Via Neowin.net

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close